16 milyon hedefini geçeceğiz

Manavgat Kızılağaç Turizm Yatırımcılar ve İşletmeciler Derneği (KITUYAD) Başkanı Osman Ergin, 2018 yılında Antalya’yı 13 milyon turistin ziyaret ettiğini, bu sene sonuna kadar ziyaretçi sayısının 16 milyonu geçeceğini söyledi.

16 milyon hedefini geçeceğiz
05 Eylül 2019 - 15:57 - Güncelleme: 05 Eylül 2019 - 16:03
Reklam

16 milyon hedefini geçeceğiz


Antalya’ya geçen yıl 193 ülkeden ziyaretçi ağırladığını belirten Osman Ergin, “Türk Turizminin en önemli destinasyonunun Antalya olduğunu söylemeye gerek yok. Antalya’nın beldeler ve turizm bölgelerini de içerisine alarak, misafir genelini değerlendirdiğimizde 200 e yakın ülkeden ziyaretçinin ülkemizi tercih ettiğini görmekteyiz. İstatistiklere yansıdığı kadarı ile 2018 yılını 13 Milyon ziyaretçi ile kapattığımız Antalya da temmuz ayı sonu itibari ile bu sayının yüzde 16 üzerine çıktığını biliyoruz” dedi. Antalya’ya yönelik talebin artarak sürdüğünü anlatan Osman Ergin, “Bölge olarak Eylül ayı doluluklarının üzerine taleplerinde artması ve olağanüstü bir durum olmaması durumunda ekim ayının da geçen yılın üzerinde seyredeceği düşünülünce bu rakamın Eylül Ekim aylarında yüzde 20 artış ile Antalya Valimiz Sayın Münir Karaloğlu’nun da öngördüğü 16 milyon hedefini geçeceğini öngörebiliyoruz” dedi.


Osman Ergin, KITUYAD üyesi olan 15 otelin sezon değerlendirmesinde ise “Bölgemizde her biri 2 bin yatağın üzerinde 30 bin yatak kapasiteli 15 otel yer alıyor. Bölgemizdeki artış, geçen yıla oranla yüzde 20 ile 30 civarında. Bu artışın yüzde 20’si Rus, yüzde 80’ni ise Avrupalı ziyaretçilerden oluşuyor. Buna mukabil Türk ziyaretçilerin aynı oranda azalış olduğunu görmekteyiz” diye konuştu.

Haber: Mithat ABAKAN

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum