30 Ağustos Zafer Bayramı töreninde sokak köpeği sürprizi

ANTALYA’nın Manavgat ilçesinde düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı için Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende protokolün önünde duran sokak köpeği ilgi odağı oldu. Manavgat’ta 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında ilk tören Cumhuriyet Meydanı’nda ki Atatürk Anıtı önünde düzenlendi.

30 Ağustos Zafer Bayramı töreninde sokak köpeği sürprizi
30 Ağustos 2019 - 14:52 - Güncelleme: 30 Ağustos 2019 - 15:31

30 Ağustos Zafer Bayramı töreninde sokak köpeği sürprizi

 

Törene Manavgat Kaymakam Vekili ve Antalya Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin, Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Garnizon Komutan Vekili Personel Asteğmen Muhammet Akılçağı, Side Özel Eğitim Merkezi Komutanı Jandarma Albay Murat Yılmaz, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yarbay İlker Özcan, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Hilmi Özgönül, daire müdürleri,  siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile gaziler katıldı.

Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulan törende saygı duruşunun ardından istiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Garnizon Komutan Vekili Personel Asteğmen Muhammet Akılçağı, 1’nci Dünya Savaşı’nın ardından galip devletler ve onların maşa olarak kullandıkları devletlerin Anadolu’yu işgal ettiklerini hatırlatarak, 30 Ağustos zaferinin son ferdi ortadan kalkmadan Türk ulusunun özgürlük ve bağımsızlığının sona erdirilemeyeceğini bütün dünyaya gösterdiğini söyledi.

Törenin ardından Manavgat Kaymakam Vekili ve Antalya Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin ve Belediye Başkanı Şükrü Sözen tebrikleri kabul etti. Yalçın Sezgin, Zafer Bayramı'nı tebrik ederek, “Bize bu bayramı hediye eden büyük önderimiz, Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve zaferin kahramanlarını minnet, şükran ve rahmetle anıyorum” dedi.

Tören sırasında protokolün önüne gelen bir sokak köpeği ise herkesin dikkatini çekti. Tören başlarken protokolün önüne gelen sokak köpeği, Manavgat Kaymakam Vekili ve Antalya Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin ve Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in önüne oturarak törenin takip etmeye başladı. Hem Yalçın Sezgin, hemde Şükrü Sözen çelenk sunmak için ayrıldığı sırada yerinden kıpırdamayan sokak köpeği, saygı duruşu sırasında da yerinden ayrılmazken İstiklal Marşı okunurken havanın sıcak olması nedeniyle protokolün arasına girerek gölgelendi. Sokak köpeği, tören bitinceye kadar protokol sıraları arasında dururken katılımcılardan da ilgi gördü.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum