5 yaşındaki Samet Vurkun'un cesedine ulaşıldı

Geçtiğimiz günlerde ailesiyle birlikte Manavgat ırmağı kenarında bulunan ve bir anlık dikkatsizlik sonucu ırmağa düşen ve akıntıya kapılarak kaybolan 5 yaşındaki Samet Vurkun'un günler süren arama çalışmaları sonucunda cesedine ulaşıldı...

5 yaşındaki Samet Vurkun'un cesedine ulaşıldı
31 Mayıs 2018 - 15:31 - Güncelleme: 31 Mayıs 2018 - 17:58
Reklam

MANAVGAT IRMAĞINDA KAYBOLAN ÇOCUK BULUNDU

Antalya'nın Manavgat ilçesinde ırmağa düşerek kaybolan Samet Durmuş Vurkun (5) 13’ncü gün yapılan çalışmalar sonucu bulundu.

Manavgat ilçesi Bucakşeyhler Mahallesi'nde 18 Mayıs Cuma günü, turizm sektöründe çalışan babası İbrahim, annesi Zeynep, kardeşleri Ömer (2) ve 8 aylık Hira ile gittiği piknikte Manavgat Irmağı'na düşerek kaybolan Samet Durmuş Vurkun’u 6 gün boyunca, Jandarma Arama Kurtarma (JAK) Sualtı Arama Timi, sahil güvenlik, deniz polisi, AFAD ve İHH’nın da aralarında bulunduğu çeşitli kurumların ekipleri ve sualtı arama robotları tarafından arandı. Küçük Samet’in izine rastlanmazken, aramalar esnasında ırmak üzerinde bulunan Oymapınar ve Manavgat barajlarından su tutuldu. Barajlarda su haddinin yükseldiği gerekçesiyle geçen Cuma günü ırmakta dalgıçlarla aramalar sonlandırılırken, ırmak kenarı ve denizde arama başlatıldı.

Önceki gün Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) toplantısına katılmak üzere ilçeye gelen Antalya İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Cengiz Yıldız, Vurkun ailesini Sarılar Mahallesi’ndeki evlerinde ziyaret etti. Ziyarette ailenin çocuklarının yeniden aranması talebi üzerine Tuğgeneral Yıldız’ın talimatıyla dün Jandarma Arama Kurtarma (JAK) Sualtı Arama Timi ve deniz polisi ekipleri ırmakta arama yaptı. Bugün sabah saatlerinde Konya, Muğla ve Antalya’dan gelen 15 kişilik deniz polisi su altı arama ekibiyle birlikte IHH tarafından yeniden arama yapıldı.

Yapılan aramalar sırasında küçük Samet’in cesedi ırmağa düştüğü yerden yaklaşık 2 kilometre aşağıda dalgıçlar tarafından bulundu. Haber verilmesi üzerine olay yerine Cumhuriyet savcısı ve küçük Samet’in ailesi de geldi. Cumhuriyet savcısının incelemesinin ardından ceset Manavgat Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Hastane önünde bekleyen Samet’in annesi Zeynep Vurkun, yakınları tarafından güçlükle sakinleştirildi. Anne Vurkun, “Çocuğumun yüzünü göstermiyorlar bana, ben anneyim dayanırım” diye feryad etti. Baba İbrahim Vurkun, ağlayan eşini teskin etti.

Haber: Mithat Abakan


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum