6 tonluk jeneratörü vinç kiralayıp çaldılar

ANTALYA’nın Manavgat ilçesinde Anadolu imam hatip lisesi olarak açılan ve Türkiye Diyanet Vakfı’na devredilen binanın bahçesinden 6 ton 750 Kwa’lık jeneratörü çaldığı belirlenen F.E. jandarma tarafından gözaltına alındı.

6 tonluk jeneratörü vinç kiralayıp çaldılar
09 Ekim 2019 - 13:52 - Güncelleme: 09 Ekim 2019 - 15:55
Reklam

6 tonluk jeneratörü vinç kiralayıp çaldılar


Manavgat’ın Örenşehir Mahallesi’nde Tarım Meslek Lisesi olarak inşa edilen, ardından anadolu imam hatip lisesine dönüştürülen öğrenci olmadığı için kapalı tutulan ve Türkiye Diyanet Vakfı’na devredilen binanın bahçesinde bulunan 6 tonluk jeneratör kimliği belirsiz kişiler tarafından çalındı. Olayın haber verilmesi üzerine Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından araştırma başlatıldı. Yapılan araştırma ve bölgedeki güvenlik kameralarının incelenmesi sonucunda, jeneratörün vinç yardımıyla götürüldüğü tespit edildi.  Vinç operatörü ile irtibata geçen jandarma ekipleri, jeneratörün götürülmesi için iki kişiyle para karşılığında anlaştığını tespit etti. Jeneratörün Çeltikçi Mahallesi’nde boş bir araziye bırakılacağını öğrenen jandarma ekipleri, baskın yapmadan şüpheli iki kişi siyah bir otomobille kaçtığı belirlendi. Jeneratör, ilgili kuruma teslim edildi.

Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yaptığı çalışma sonucunda otomobilde F.E. ve Ö.Y.’nin bulunduğu tespit edildi.  Şüpheli F.E. Alanya’da gözaltına alınırken, Mersin’e kaçtığı belirlenen Ö.Y.’nin yakalandı.


Haber: Mithat ABAKAN

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum