8’nci Manavgatlılar buluşması

8'nci Manavgatlılar buluşması

Antalya'nın Manavgat İlçesi'nde 8'nci Manavgatlılar buluşması gerçekleştirildi. Buluşmaya çok sayıda protokol üyeleri katıldı..

26 Ağustos 2018 - 20:52

Manavgatlılar bir arada

Manavgat Sanayici ve İşadamları Derneği (MASİAD) tarafından 8’nci Manavgatlılar Buluşması gerçekleştirildi.

Titreyengöl/Sorgun Turizm Merkezi’nde bulunan Bosphorus Sorgun Otel’de düzenlenen Manavgatlılar Buluşması’na, Ak Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, İyi Parti Antalya Milletvekili Tuğba Vural Çokal, İlçe Kaymakamı Mustafa Yiğit, Ak parti İlçe Başkanı Hasan Öz, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Boztaş, Manavgat Side Turizm Otelciler Birliği (MASTOB) Başkanı Cengiz Haydar Barut, Antalya eski milletvekillerinde CHP’li Niyazi Nefi Kara ile ilçe dışında yaşayan çok sayıda bürokrat ve akademisyen katıldı.

Manavgat Buluşması’nda, ‘Turizm ve tarımda marke kent Manavgat’ konulu toplantı yapıldı. Toplantıda konuşan Kaymakam Mustafa Yiğit, Manavgat’ta 1 yıldır görev yaptığını hatırlatarak, “Manavgat, çok kolay tarif edilebilecek bir yer değil. Ülkenin en güzel köşelerinden bir tanesi. Bir yanda ormanları, bir tarafta yaylaları, denizleri, ırmakları, barajları, tarihi, kültürü, doğası ve her şeyiyle harikulade yaşanılacak bir yer. Bu kadar avantajımız olduğu gibi dezanavtajlarımızda olabilir. İnsanlar Türkiye’de buraya bir umut olarak bakıyor ve bu gerekçelerle Manavgat’a göçen insan sayısı her geçen gün artıyor. Bunun sonucunda problemlerini de buraya getiriyor. Sonuçlara baktığımızda ciddi problemleri de birlikte getirdiklerini görüyoruz. Bizim devlet olarak bütün kurumlarımız bu konular üzerinde yoğunlaşıyor, çalışıyor, canı gönülden hizmet etmeye uğraşıyor ancak yetersiz kaldığımız noktalar da var. Burada bizim en büyük destekçimiz sivil toplum kuruluşları ve işadamları dernekleri ve odalarımız ve belediyemiz. Bunlarla işbirliği içinde problemlerin üstesinden gelmeye çalışıyoruz” dedi.

Manavgat’ın normal ilçe standartlarında bir yer olmadığını anlatan Kaymakam Yiğit, “Bunun herkes farkında. 500 bin – 600 bin civarında insan özellikle yaz sezonunda burada hem geçimini sağlıyor, hem turizm yapıyor, hem dinleniyor aynı zamanda yaylalara çıkıyor, üretim yapıyor. Bir çok şey ayno zamanda gerçekleştiriliyor. Manavgat’a aynı anda 250 bin turist geliyor dediğimizde Türkiye’de ilçe bazında en büyük rakam bu. Bunun avantajları da var ama çok büyük sıkıntıları da beraberinde getiriyor. Burada olan herhangi bir hadise, ki kısa bir dönem izne çıktım, neredeyse hergün ulusal basında bir şeyimizle vukuatımızla yer alıyoruz. Bu durum Manavgat’ın ismini yanlış yörelere çekmeye neden olabiliyor. Bu nedenle, bütün işadamlarımızın, turizmcilerimizin hassas olması, bizlere ve güvenlik güçlerine yardımcı olması gerekiyor” diye konuştu.

MASİAD Başkanı Turgay Akar’da konuşmasında bundan 8 sene önce Türkiye’nin her noktasında bulunan Manavgatlıları bir araya gelme hedefiyle yola çıktıklarını ve her yıl gündemli toplantılar düzenlediklerini anlattı. Bu senenin gündeminin turizm olduğunu belirten Akar, ilçede turizm konusunda yapılabilecekler konusunda bir vizyon geliştirilmesi gerektiğini belirtti. Başkan Akar konuşmasında ayrıca MASİAD başkanlığından ayrılacağını da sözlerine ekledi.

MASTOB Başkanı Cengiz Haydar Barut’ta toplantıda yaptığı konuşmada ilçenin turizm kapasitesi hakkında bilgiler verdi. Başkan Barut, turizmde gelecekte neler yapılabileceği konusundaki görüş ve önerilerini katılımcılarla paylaştı.

Toplantıda Ak Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, İyi Parti Antalya Milletvekili Tuğba Vural Çokal’da birer konuşma yaptı.

Bu haber 2168 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x