(AESOB) Başkanı Adlıhan Dere: 14 milyon turist bekliyoruz

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere ve yönetim kurulu üyeleri Manavgat'a gelerek esnaf odalarını ziyaret etti. Manavgat Son haber

19 Nisan 2018 - 10:40 - Güncelleme: 19 Nisan 2018 - 10:50
Reklam

MANAVGAT HABER MERKEZİ

AESOB Başkanı Dere ve beraberindekiler   Ocak ayında yapılan seçimler sonucunda yeniden seçilen ve yeni seçilen oda başkanlarına hayırlı olsun temennisinde bulunarak 1 Mayıs 2018 tarihinde saat 11.00'de Mimar Sinan Kongre Merkezinde  yapılacak olan  seçimli genel kurula tüm oda başkanlarını ve yönetim kurulu üyelerini davet etti. 

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere ve yönetim kurulu üyeleri Manavgat'a gelerek esnaf odalarını ziyaret etti. AESOB Başkanı Dere ve beraberindekiler Manavgat Bakkallar Odası Başkanı Abdullah Akça, Sabit ve Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı S. Dursun Doğan, Manavgat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan Özcan, Manavgat Şoförler Odası Başkanı M. Muammer Ünal, Servisçiler Odası Başkanı Mustafa Aydın ve Manavgat Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı  Salim Aksoy ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti. AESOB Başkanı Adlıhan Dere ziyaret amaçlarının Ocak ayında yapılan genel kurullarda güven tazeleyerek yeniden seçilen ayrıca yeni seçilen oda başkanlarına hayırlı olsun temennisinde bulunmak olduğunu  ayrıca 1 Mayıs 2018 tarihinde Mimar Sinan Kongre Merkezinde yapılacak olan seçimli genel kurula oda başkanları ve yönetim kurulu üyelerini davet etmek olduğunu söyledi. Dere ziyarette bulunduğu tüm oda başkanlarına günün anısına plaket takdim etti. 

• DERE’DEN HEM TEBRİK HEMDE SEÇİME DAVET 

AESOB başkanı Adlıhan Dere yaptığı açıklamada, " Ziyaretlerde ki amacımız Ocak ayında yapılan seçimlerde yeniden seçilen arkadaşlarımızı ve yönetim kurul üyelerini tebrik etmektir. Ayrıca 1 Mayısta yapılacak olan seçimli genel kurulumuza davet için bugün buradayız. Zaten geçtiğimiz hafta  içerisinde Antalya Belekte, eğitim, değerlendirme, tanışma  ve kaynaşma toplantısında birlikteydik. O gün seçimden bahsetmedik ama bugün bizzat makamlarında başkanlarımızı ziyaret ederek seçime davet ediyoruz" dedi.

• BU YIL 14 MİLYONUN ÜZERİNDE TURİST BEKLİYORUZ

AESOB Başkanı Dere ayrıca içerisinde bulunduğumuz turizm haftası nedeni ile de yaptığı açıklamada;"   Antalya esnafı  olarak turizmden beklentilerimiz her yıl katlanarak büyüyor. 2017 yılında ortalama 12,5 milyon turist geldi. Tabi bu Türkiye'ye gelen turistin üçte biri. 2018 yılı içinse sayın Valimiz, Dışişleri bakanımız ve Turizm bakanımızdan almış olduğumuz bilgiler doğrultusunda, Antalya'ya 14 milyonunun üzerinde turist gelmesi bekleniyor. Antalya'da bütün esnafın geliri turizme endeksli. Tarım,ticaret'te olsa büyük bir bölümü turizmden gelir elde ediyor. Özellikle Manavgat'ın birçok mahallesine baktığımız zaman  esnafın gelir kaynağının turizm olduğunu görüyoruz. Burada esnaf ve sanatkarlar olarak da turizmden beklentilerimize de kendimizce cevap vermemiz lazım. Eksiklerimizi bizimde tamamlayıp, gelen yerli ve yabancı turistlere en iyi şekilde davranmamız lazım. Güler yüzlü olmamız lazım, fiyat etiketlerimiz koymamız lazım, yemek sektöründeysek eğer  masanın üzerinde fiyatlar mutlaka bulunmalı. Bizimde bu noktada tezgahımızı  her şeyimizi yenilememiz lazım" dedi.

Bu haber 3250 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Otomobillerden hırsızlık yapan şüpheli yakayı ele verdi
Otomobillerden hırsızlık yapan şüpheli yakayı ele verdi
Üniversite öğrencilerine 'AIDS' semineri
Üniversite öğrencilerine 'AIDS' semineri