Alacaklısının oğlunu rehin aldı, 3 gün işkence yaptı

Manavgat’ta, alacaklı olduğu M.E.’nin oğlu M.E.’yi (16) rehin alarak evinde 3 gün boyunca işkence yapan İ.A. ve O.E. yakalandı

Alacaklısının oğlunu rehin aldı, 3 gün işkence yaptı
27 Mayıs 2019 - 16:18

Manavgat’ın Çakış Mahallesi’nde yaşayan İ.A., aralarında alacak verecek meselesinden dolayı husumet bulunan Mehmet E.’nin oğlu M. E’.yi(16) arkadaşı O.E.(17) ile birlikte çağırdığı evinde 3 gün boyunca rehin aldı. M.E.’ye fiziksel ve psikolojik işkence uygulayan İ.A. babası Mehmet E.’nin yerini öğrenmek istedi. Baskılara dayanamayan M.E., babasının Antalya’da olduğunu belirtmesi üzerine birlikte gittikleri Antalya’da bir fırsatını bularak polise sığındı. M.E.’nin yaşadıklarını anlatması üzerine İ.A. ve beraberindeki O.E. yanlarında bulunan av tüfeğiyle birlikte gözaltına alındı. Şüpheliler Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerine teslim edildi.


Jandarmada ifade veren M.E.; İ.A.’nın babasıyla arazi alım satımından dolayı aralarında husumet bulunduğunu, bu nedenle kendilerini sürekli tehdit ettiğini belirtti. İ.A.’nın geçen Pazar gününden itibaren kendisini sürekli arayarak evine çağırdığını, en son Salı günü yine çağırması üzerine yanında arkadaşı O.E.’yle birlikte gittiklerini söyledi. İ.A.’nın kendisine sürekli olarak babasının nerede olduğunu sorduğunu ve cep telefonundan babasının numarasını tespit etmeye çalıştığını anlatan M.E.; “Beni arka odaya götüren İ.A., ellerimi, ayaklarımı bağladı, bana yumrukla, av tüfeğiyle vurmaya başladı. Elindeki bıçağı ise canımı acıtacak şekilde vücudumun değişik yerlerine batırıyordu. Bana işkence ederken, ‘Babanın yerini bana söyleyeceksin. Seni burada öldürürüm’ gibi küfürlü sözler söylüyordu. İ.A.’nın evine birlikte geldiğim arkadaşım O.E., ellerim ayaklarım bağlanıncaya kadar benim yanımda gözüküyordu. Daha sonra İ.A.’nın tarafına geçerek bana vurmaya başladı” dedi.
Kendisini 3 gün boyunca odada, elleri ve ayakları bağlı vaziyette aç ve susuz bıraktıklarını anlatan M.E., “3 gün bayunca bana sürekli işkence ettiler. İ.A. işkence etmekten yorulduğunda benimle birlikte gelen O.E. işkenceye başlıyordu. O.E.’nin elinde muşta vardı, bana muştayla sürekli vuruyordu, kolları yorulduğunda tekmeliyordu. 3 boyunca beni hiç çözmediler, sade günde 1 defa tuvalete götürdüler. Ekmek ve su vermediler. Açlığa ve susuzluğa dayanamadığım için, ‘babam Antalya’da sizi yanına götüreyim’ dedim. Cuma günü sabah Antalya’ya gelince de gördüğüm ilk polis noktasına sığındım. İ.A. arkamdan gelince polis önce onu, ardından O.E.’yi yakaladı. İ.A. polislerin yanında kendisini haklı göstermek için ‘Bu çocuk benim 6 yaşındaki oğluma cinsel istismarda bulundu’ dedi. Ben kesinlikle böyle bir şey yapmadım” diye konuştu.


İ.A.’nın kendisini bağladığı gün cep telefonunu ve cüzdanını içindeki paralarla birlikte aldığını anlatan M.E., “Ben İ.A.’nın evine vardığımda, eşi K.A.’da evdeydi. Daha sonra bağlandığım odaya girdi bazı eşyaları aldı ve gitti. Bir daha hiç görmedim” dedi. 


Şüpheli İ.A’da ifadesinde M.E.’yi babasından dolayı tanıdığını belirterek, “Geçen Çarşamba günü Serik’te O.E.’yle birlikte boya yaparken eşim K.E. aradı ve hemen eve gelmemi söyledi. Eve gittiğimde eşim, ‘Bugün temizlik yaparken, M.E.’nin geldiğini biraz zaman geçirdikten sonra oğlum M.N.A. ile bahçeye indiğini, bahçeden sesler gelmesi üzerine kendisinin de gidip sesleri dinlediğini, M.E.’nin oğluma hitaben ‘kimseye söyleme, babana ve annene söyleme, yoksa seni öldürürüm’ dediğini duyduğunu, ve yanlarına gidince oğlumun yarı dizine kadar inik şortunu çekmeye çalıştığını, bu esnada M.E.’nin kaçarak evden uzaklaştığını, oğluma ne olduğunu sorduğumda kendisine cinsel istimar yaptığını söylediğini’ aktardı. Bende oğluma söylediğimde banada benzer şeyler söyledi, konuşmalar O.E.’de şahittir” dedi.


Olanları duyunca şok geçirdiğini ve birkaç saat kendine gelemediğini bu sırada M.E.’nin bir motosikletle eve geldiğini anlatan İ.A., “Ben M.E.’ye ‘Ne yaptın sen?’ deyince, ‘abi ne yapmışım ki’ diye hiçbir şeyden haberi yokmuş gibi cevap verdi. Bunun üzerine bende kendisine bir tokat vurunca, yara olan burnu kanadı ve bana ‘Abi, vurma her şeyi anlatacağım’ dedi. Olayı oğlumun anlattığı şekilde anlattı ve pişman olduğunu söyledi. Ne yapacağımı bilemediğimden M.E.’yi yanımdan ayırmadım. O gün ineklerimi sattım, ailemin bu olaydan daha fazla etkilenmemesi için, eşyalarımı bir kamyonete yükleyerek eşim ve oğlumla birlikte Alanya’da telefonla bulduğum bir eve gönderdim” dedi. İ.A. daha sonra M.E.’yi babasına teslim etmek üzere Antalya’ya gittiklerini, bu sırada kaçıp polise sığındığını ve kendisine iftira attığını söyledi.


İ.A. ifadesinde ayrıca, M.E. ve O.E.’nin kendisinin evine hep farklı motosikletlerle geldiklerini spiral taşlama makinesi istediklerini söyledi. M.E.’nin ve O.E.’nin motosiklet hırsızlığı yapmış olabileceklerini iddia eden İ.A.’nın sözleri üzerine M.E. ve O.E. yapılan hırsızlık olaylarını birlikte gerçekleştirdiklerini belirtti. Şüphelilerin gösterdikleri yerlerde, daha önceden kayıp başvurusu bulunan Mehmet Koyak’ın 07 YPL 29 plakalı ve Fahrettin Bağca’nın 07 LPK 93 plakalı motosikletler bulundu. Ayrıca gösterilen yerde yapılan aramada 2 plakasız, motor ve şase numaraları kazınmış motosiklette jandarma tarafından ele geçirildi.

-----Sponsorlu Bağlantılar-----

Öte yandan şüphelilerin gözaltına alındığı gün akşam saat 19:00 sıralarında Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne başvuran K.A., M.E.’nin 6 yaşındaki oğlu M.N.A.’ya cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla şikayetçi oldu. K.A. ifadesinde, “Geçen çarşamba günü saat 12:00-13:00 sıralarında evimizin bahçesinde M.E. ve oğlum M.N.A. bulunuyordu. Ben ev işleriyle uğraşırken, bir süre sonra yanıma gelen oğlum ağlayarak, “M. Abi, benim külotumu indirdi, pipisiyle popoma dokundu’ dedi. Bende durumu eşime bildirdim. Eşim bana oğlumun psikolojisi bozuk olduğu için Alanya’da ki akrabama gitmemi söyledi” dedi. K.E. Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından olay yerinin Manavgat olması nedeniyle Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı’na yönlendirildi. 


Jandarmada işlemleri tamamlanan şüpheliler, parmak izlerinin alınmasının ardından sorgularının yapılması için nöbetçi savcılığa sevk edildi. Nöbetçi savcılıkta birbirlerini suçlayan şüpheliler, tutuklanmaları istemiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Nöbetçi sulh ceza hakimliğinde ifadeleri alınan şüphelilerden, İ.A. ‘Yağma ve Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma’ ; O.E. ‘Yağma ve Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma’, ‘Hırsızlık’ ve M.E. ise ‘Hırsızlık’ suçlarından tutuklandı. M.E. hakkında, M.N.A.’ya yönelik cinsel istismar suçu nedeniyle soruşturmanın devam ettiği, 6 yaşındaki çocuğun Antalya Çocuk İzleme Merkezi’nde ifadesinin alınacağı belirtildi.

 

HABER:Mithat ABAKAN


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum