Almanlar tatil için Türkiye'yi Seçiyor

Alman seyahat acentesi TMG’nin yönetim kurulu başkanı Karsten Lehmann, Almanların bu sene politikacıların söylemlerini fazla dikkate almadıklarını ve Türkiye’ye gelmek için politikadan etkilenmediklerini söyledi...

Almanlar tatil için Türkiye'yi Seçiyor
04 Mayıs 2018 - 12:58

 Antalya’nın Manavgat İlçesi’nde bir otelde Alman seyahat acentesi TMG tarafından tali acenteleriyle yıllık toplantı gerçekleştirildi. Yedi gün süren toplantıya 45 kişilik bir grubun katıldığı, yıllık eğitim ve satış hedeflerinin belirlendiği toplantıların ardından seyahat acente sorumluları Manavgat ve Side bölgesini gezdi. Türkiye’nin bu sene turizm sektöründeki durumu konusunda gazetecilere açıklamalarda bulunan TMG’nin yönetim kurulu başkanı Karsten Lehmann, Türkiye’ye hem yıllık toplantılarını yapmak hem de eskiden olduğu gibi güvenli olup olmadığını görmeye geldiklerini, havaalanından başlayarak, otellere kadar her şeyi incelediklerini söyledi. Almanya’daki siyasetçilerin Türkiye’nin politik duruşuna karışmaması gerektiğini düşündüğünü belirten Lehmann, “Almanya’nın izlediği politika herhangi bir işe yaramadı. Her ne kadar Türkiye için olumsuz propaganda yapsalar da artık Almanlar, devletin politikasına çok bakmıyor. Şimdi Türkiye’de ki durumu öğrenmek için yeni yollar bulacak ve Türkiye’ye gelecekler. Almanya’daki politikacıları bu sene fazla dikkate almayacağız” diye konuştu.

Alman turizm pazarında genel olarak Türkiye’ye yönelik bir umut olduğunu belirten Lehmann, “Bütün seyahat acenteleri, Türkiye’nin tekrar büyüyeceğini ümit ediyor. Almanya’da ki rezervasyonlarda bunu gösteriyor ki, Türkiye’ye yönelik sürekli bir artış var. Geçen 2 yıl kötü geçen turizm bu sene artık tekrar normale dönecek” dedi. Alman pazarında Türkiye için 2015 ve 2016’nın çok kötü olduğunu aktaran Lehmann, 2017 yılında beklenen iyileşme olmadığını, bu sene için belirgin bir artış gördüğünü ifade etti. Lehmann, son 2 -3 sene yaşanan krizlerde özellikle Side bölgesinde yeni otellerin yapıldığını ve mevcut otellerin ise yenilendiğini gördüğünü söyledi.

Haber: Mithat Abakan

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum