Babasını bıçaklayarak öldüren sanık: "Olayın müsebbibi eniştemdir. Gelip itiraf etsin"

Manavgat ilçesinde babasını bıçaklayarak öldüren elektrik mühendisi Hilmi Arıcı, mahkemede “Eniştem benim sol kolumu kırdı. Bu olayın müsebbibi eniştemdir. Gelip itiraf etsin” dedi. Mahkeme sanık Hilmi Arıcı’ya ağırlaştırılmış ömür boyu hapis ve 3 yıl hapis cezası verdi...

Babasını bıçaklayarak öldüren sanık: "Olayın müsebbibi eniştemdir. Gelip itiraf etsin"
06 Kasım 2018 - 15:40 - Güncelleme: 08 Kasım 2018 - 11:44
Reklam

MANAVGAT HABER MERKEZİ

Manavgat Yayla Mahallesi’nde 2017 yılının Nisan ayında elektrik ve elektronik mühendisi Hilmi Arıcı, aynı evde yaşadığı ve sabah namazından gelen babası Hüseyin Arıcı’yı 8 yerinden bıçakladı. Olay esnasında üvey annesi Ayşe Arıcı’yı da tehdit ederek yatak odasına kilitleyen Hilmi Arıcı, ardından evden ayrıldı. Ayşe Arıcı’nın haber vermesiyle olay yerine gelen Mustafa ve Sebahattin Arıcı babaları Hüseyin Arıcı’yı ağır yaralı olarak hastaneye götürdü. Hüseyin Arıcı doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamadı.  Kırıkkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunu Hilmi Arıcı, olaydan sonra Sorgun Ormanı’na kaçarken yakalandı. Sevk edildiği sulh ceza hakimliği tarafından ‘üstsoyu öldürmek’ suçundan tutuklanan Hilmi Arıcı hakkında ağırlaştırılmış ömür boyu hapis ve üvey annesini silahla tehdit ve hürriyetinden yoksun kılmak suçlarından 24 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
Manavgat 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşması yapıldı. Duruşmaya tutuklu sanık Hilmi Arıcı Alanya Cezaevi’nden katılırken, tarafların avukatları duruşma salonunda yer aldı. 
Mahkeme başkanı, sanık Hilmi Arıcı’yla ilgili İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan istenilen raporun geldiğini, raporda sanık Hilmi Arıcı’nın akıl sağlığının tam olduğunun belirtildiğini söyledi. Duruşmada esas hakkında görüşünü açıklayan savcı, Hilmi Arıcı’nın babası Hüseyin Arıcı’yı bıçaklayarak ölümüne neden olduğunu, kendisine engel olmak isteyen Ayşe Arıcı’yı da bir odaya kilitleyip tehdit ettiğini belirtti. Sanığın babasını öldürmek suçunda ağırlaştırılmış ömür boyu hapisle cezalandırılmasını isteyen savcı, Ayşe Arıcı’ya karşı işlediği tehdit ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak suçlarından da ayrıca cezalandırılmasını ve indirim uygulanmamasını istedi. 
Babalarını öldürdüğü için Hilmi Arıcı’dan şikayetçi olan kardeşlerinin avukatı Emre Kaya, esas hakkındaki görüşe katıldıklarını, sanığın bu çerçevede cezalandırılması ve indirim yapılmamasını istedi. Sanık avukatı Döndü İyiol ise, mütalaaya katılmadıklarını, müvekkilinin tahliyesini ve beraatini talep etti.
Duruşmada son sözü sorulan Hilmi Arıcı, yaşanılan olaydan dolayı pişmanlık duyduğunu belirterek, olayın sorumlusunun eniştesi Bayram Yüksel olduğunu iddia etti. Bayram Yüksel’in bir süre kendi oturdukları apartmanda üst katta kaldığını anlatan sanık, “Bizim psikolojimizi eniştem bozdu. Eniştemle aramızda olaydan bir süre önce bir olay meydana geldi. Benim sol kolumu kırdı. Ailem istediği için davacı olmadım” dedi. 
Olayın bir anlık sinirle meydana geldiğini belirten sanık Hilmi Arıcı, “Çok üzgünüm, böyle bir olayı yapmak istemezdim. Ama bu olayın müsebbibi eniştemdir. Kendisi huzurunuza gelip itiraf etsin. Ben 18-19 aydır tutukluyum. Eskiden cezaevine gelir, beni arayıp sorarlardı. Şimdi kimse arayıp sormuyor. Burada çok zorlanıyorum. Beraatimi ve tahliyemi talep ediyorum” dedi.
Duruşmaya verilen aranın ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanık Hilmi Arıcı’ya babası Hüseyin Arıcı’yı öldürmek suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis, üvey annesi Ayşe Arıcı’yı tehdit suçundan 3 hapis cezası verdi. Mahkeme heyeti sanığın herhangi bir pişmanlık emaresi göstermemesi ve duruşmalardaki tutum ve davranışları nedeniyle cezasında indirim yapmadı.  Kararda ayrıca ceza 1 hafta içinde Antalya Bölge Adliye Ceza Mahkemesi’ne itiraz edilebileceği belirtildi.

HABER:Mithat ABAKAN

-----Sponsorlu Bağlantılar-----

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum