Bakkallar Bayiler ve Büfeciler Odasından Tesk Kart uygulaması

Manavgat Bakkallar Bayiler ve Büfeciler Odası Başkanı Abdullah Akça Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonunun ( TESK)  yaklaşık 2 yıldır üzerinde çalıştığı ve ESPİS’e kayıtlı tüm esnafların kullanabileceği TESK kartın hayata geçtiğini söyledi. Akça Manavgat’ta Espis’e kayıtlı olan  tüm esnafların  sicil memurluğuna başvuruda da bulunup karta sahip olabileceklerini ifade etti..

Bakkallar Bayiler ve Büfeciler Odasından Tesk Kart uygulaması
23 Aralık 2017 - 12:35

Manavgat Bakkallar Bayiler ve Büfeciler Odası Başkanı ve 7 Ocak 2018 tarihinde yapılacak olan genel kurulda yeniden başkan adayı olan Abdullah Akça ve yönetim kurulu üyeleri odada basın açıklamasında bulundu. Akça yaptığı açıklamada Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK)’in yaklaşık 2 yıldır üzerinde çalıştığı TESK Kart hakkında bilgi verdi. Başkan Akça :” Türkiye genelinde yaklaşık  2 milyon esnafımız, başvuru yapıp hiçbir bedel ödemeden kartı kullanarak hem aile bütçelerine hem de iş yeri bütçelerine katkı sağlayacak. Manavgat’ta ise ESPİS’e kayıtlı tüm esnaflar bu karttan faydalana bilecek " ifadesini kullandı.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonunun (TESK) yaklaşık 2 yıldır üzende çalıştığı TESK Kart hayata geçti. Bu TESK kartları İl ve İlçelerimizdeki sicil müdürlükleri aracılığı ile Türkiye genelindeki bütün esnaflar almaya hak kazanacaktır. Sadece  gerçek ESPİS'te kayıtlı olan  esnafların kullanabileceği bir karttır TESK kart. Önümüzdeki günlerde  Manavgat'ta ki Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği ( AESOB ) sicil memurluğu 7430536 nolu telefondan istişare ederek dolduracakları form karşılığında oradan alabilecekler. Bu kartı Türkiye'deki yaklaşık 2 milyon esnafı, birinci derecedeki yakınları ve bu kurumlardaki çalışanlar kullanabilecek. Bu kartla şuanda Türkiye genelinde yaygın olan 16 firma ile protokoller yapıldı.  Luk oil firması ise motorinde % 8, benzinde % 6 indirim alınmış bulunmakta. Ayrıca özel okullarında % 10, yakın eğitimde % 20, Medical Park Özel Hastanesinde özel indirim, Berke turizm acentası adı altındaki hac ve umre  hizmetlerinde özel  bir indirim belirlenmiş bulunmaktadır. Giyimde Defektoda % 15, Kığlıda % 10, sefa merve'de % 10 gibi 16 adet firma ile antlaşmaya varılmıştır. TESK kart faal durumda kullanılmaya da başlanmıştır. Ayrıca bölgemizde yayın olan diğer firmalarla da biz odalar olarak gerekse AESOB olarak TESK'e bildireceğiz ve bu firmaların genel merkezleriyle TESK'in antlaşma yapmasını sağlayacağız. Gerçek esnaf kart TESK Karttır. Manavgat'taki esnaf odalarına kayıtlı üyelerimiz sicil memurluğumuz ile irtibata geçerek form doldurup kartlarını alabilirler. Şuanda kartlar yoğun bir şekilde gelmediği için alınma süresi 2-3 ayı bulabilir. TESK Kart esnafımıza hayırlı olsun. Gün itibariyle % 15-10 gibi indirimler gerçekten esnafımızı rahatlatacaktır diye düşünüyorum. Manavgat'ta yaygın olan gerek giyim, gerek eğitim, gerekse sağlıkta irtibata geçerek TESK'e bildirip anlaşma yaptıracağız.  Ayrıca bu TESK kartımız kesinlikle bir kredi kartı değildir. Bu kart sadece ve sadece alış veriş yapacak olduğumuz işbirlikçilerimiz olan firmaların sistemlerinde kayıtlıdır. Kesinlikle para kartı değildir. Sizin o firmalarla antlaşmalı olduğunuzu gösteren bir karttır. Ayrıca  kredi kartlarında olduğu gibi puan toplama gibi bir özelliği de bulunmamaktadır. Sadece indirim kartıdır. Kesinlikle aidat ödemesi de yoktur tamamen TESK'in esnafımıza bir hizmetidir" dedi. Akça son olarak 7 Ocak 2018 tarihinde saat 10.00’da  Otogar içerisinde bulunan MATSO çok amaçlı toplantı salonunda yapılacak olan olağan genel kurula tüm meslektaşlarını davet etti. 

Haber: Hakan Tankaya

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum