Birlikte yaşadığı kadını ekmek bıçağıyla öldüren zanlı tutuklandı

ANTALYA’nın Manavgat ilçesinde birlikte yaşadığı Halime Şenal (31), Kumköy minibüs durağının yan tarafından 20 bıçak darbesiyle öldüren zanlı Ümit Gür (39) tutuklandı. Zanlının ifadesinde tartıştığı Halime Şenal’ın önce kendisine bıçak çektiğini bunun üzerine yanında bulunan ekmek bıçağıyla öldürdüğünü söyledi.

Birlikte yaşadığı kadını ekmek bıçağıyla öldüren zanlı tutuklandı
24 Temmuz 2019 - 17:42 - Güncelleme: 24 Temmuz 2019 - 17:49

KADIN CİNAYETİ ZANLISI TUTUKLANDI

Manavgat’ın Ilıca Mahallesi’yle Evrenseki Mahallesi sınırındaki Kumköy minibüs durağının yan tarafında dün öldürülmüş olarak bulunan Halime Şenal’ın katil zanlısı Ümit Gür bugün İlçe Jandarma Komutanlığı’nda işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. Savcılık sorgusunun ardından nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edilen zanlı tutuklandı.
Ümit Gür verdiği ifadesinde bir süredir Halime Şenal’la dini nikahla birlikte olduğunu, birlikteliklerinin bir dargın bir barışık şekilde sürdüğünün belirtti. Halime Şenal’dan 10 aylık çocuğunun olduğunu anlatan Ümit Gür, “Halime, çocuğuna bakmıyordu. Çocuğa benim resmi nikahlı eşim bakıyor. Bu konuda kendisini çok uyardım aramızda zaman zaman tartışma yaşadık. Önceki gün gece yarısında sonra buluştuk. Kendisine çocuğa bakması gerektiğini söyledim. Bana hakaret ve küfür etti. ‘Eski kocalarım senden daha iyiydi’ dedi. Bu sözler üzerine aralarında tartışmanın şiddetlendiğini anlatan Gür, “Minibüs durağının oradaydık, ‘Gel kenarda konuşalım’ dedi. Tartışmaya devam ettik. Çantasından bıçak çıkardı ve bana saldırdı. Bana saldırınca sinirlendim ve kendimi kaybetmişim. Bende kendimi korumak için yanımda bulunan ekmek bıçağıyla ona vurdum. Kaç defa vurduğumu hatırlamıyorum” dedi.
Ümit Gür’ün resmi nikahlı eşinden 3, öldürülen Halime Şenal’ın da daha önce evlenip boşandığı 2 eşinden 2 çocuğu olduğu belirtildi.

Haber: Mithat Abakan


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum