Boztaş: Yeterlilik belgesi olmayanlar emlakçılık yapamayacak
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Boztaş: Yeterlilik belgesi olmayanlar emlakçılık yapamayacak

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Boztaş, MATSO tarafından düzenlenen “Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği Tasarısı” toplantısında konuşarak Gayrimenkul sektörünü ilgilendiren önemli açıklamalarda bulundu, Boztaş; ''Artık gayrimenkul sektöründe yeterlilik belgesine sahip olmayan kişiler emlakçılık yapamayacak'' dedi..

06 Aralık 2017 - 22:51

MATSO'DAN EMLAK SEKTÖRÜNÜ SALLAYACAK HABER

YETERLİLİK BELGESİ OLMAYAN EMLAKÇILIK YAPAMAYACAK

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası MATSO toplantı salonunda düzenlenen toplantıa, 2015 yılında yürürlüğe giren Perakende Ticareti Yasasına göre çıkartılan ve tartışmaya açılan “Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği Taslağı tartışıldı.

 

Gayrimenkul firması sahipleri ve temsilcilerinin de katıldığı toplantıda konuşan MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği ile birlikte gayrimenkul sektörünü ilgilendiren birçok değişiklik üzerinde çalışmalar yapıldığını anlatarak, gayrimenkul sektörünün artık ek iş olmaktan çıkıp daha düzenli bir meslek haline geleceğini söyledi.

Boztaş, “2015 yılında perakende ticaretini düzenleyen yasa yürürlüğe girmişti. Bu yasaya dayalı “Taşınmaz Ticareti Yönetmelik TaslağıGümrük ve Ticaret Bakanlığı web sitesinde yayınlanarak son şekli verilmek üzere sektöre yönelik tartışmaya açıldı. Bizde Odamıza kayıtlı gayrimenkul sektöründe iştigal eden firma sahipleri siz değerli üyelerimiz ile sizleri ilgilendiren olumlu ya da olumsuz yanlarını ele almak amacıyla toplantı düzenledik. Toplantıda yönetmelik taslağının maddelerinin tek tek ele alarak sizlerden gelen taleplere göre bir dosya hazırlayarak Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ve Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB)  nezdinde girişimde bulunacağız ” diye konuştu.

SEKTÖR DİSİPLİNE KAVUŞACAK

Bu yönetmelik ile gayrimenkul sektöründe birçok özellik aranacağına değinen Boztaş, “Yönetmenlik ile sektör artık disiplin altına alınıyor.  Sektör çalışanlarının ön lisan mezunu olması, sektöre ait özel büro olması gibi birçok şart aranıyor.  Artık bakanlık onaylı yeterlilik belgesi olmayanlar gayrimenkul sektöründe çalışamayacak” dedi.

MATSO OLUMSUZ YANLAR İÇİN ÇALIŞACAK

Konuşmanın ardından gayrimenkul sektörünü yakından ilgilendiren ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığının web sayfasında yayınlanan “Taşınmaz Yönetmeliği Taslağı”nın  sektöre getireceği olumlu ya da olumsuz yanları madde madde ele alınarak gayrimenkul firma sahiplerinin öneri ve görüşleri TOBB ve Gümrük Ve Ticaret Bakanlığına sunulmak üzere dosya haline getirildi.

Manavgat Son Haber / Adem Polat

 

 

Bu haber 1680 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x