Chp İlçe Başkanı Coşar'dan Partisinin Kuruluş Yıldönümü Mesajı

Manavgat CHP İlçe Örgütü Cumhuriyet Halk Partisi’nin 96. Kuruluş Yıldönümü’nü nedeniyle Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk koydu. CHP Manavgat İlçe Başkanı Av. Aliye Çınar, “Kurtuluşun ve kuruluşun, emperyalizme karşı ulusal direnişin, kula kulluk etmeyenlerin, hak ve özgürlüklerin, halkın partisi Cumhuriyet Halk Partisi, kuruluşunun 96. yılında bütün Türkiye’ye umut olmaya devam ediyor” dedi...

Chp İlçe Başkanı Coşar'dan Partisinin Kuruluş Yıldönümü Mesajı
09 Eylül 2019 - 15:04 - Güncelleme: 09 Eylül 2019 - 15:21
Reklam

Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Benim iki büyük eserim var, biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi.Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) kuruluşunun 96. Yıl kutlamaları Manavgat’ta CHP Manavgat İlçe Örgütü tarafından düzenlenen törenle kutlandı. Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen tören Atatürk Anıtı’na çelenk konması ile başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Manavgat CHP İlçe Başkanı Av. Aliye Coşar bir konuşma yaptı. 

Başkan Coşar, “Kurtuluşun ve kuruluşun, emperyalizme karşı ulusal direnişin, kula kulluk etmeyenlerin, hak ve özgürlüklerin, halkın partisi Cumhuriyet Halk Partisi, kuruluşunun 96. yılında bütün Türkiye’ye umut olmaya devam ediyor” şeklinde başladığı konuşmasında şunları söyledi:

“Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Benim iki büyük eserim var, biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi” dediği ve bizlere emanet ettiği Cumhuriyet Halk Partisi’nin 96. kuruluş yıldönümü kutlu olsun.

Kurulduğu günden bu yana Cumhuriyet Halk Partisi, Atatürk İlke ve Devrimleri’nin, Cumhuriyet’in, demokrasinin, laikliğin, aydınlanmanın, insan haklarının, hukukun üstünlüğünün, emeğin, sosyal adaletin, hak ve özgürlüklerin yılmaz savunucusu olmuştur ve olmaya devam edecektir.

Ekonomik, siyasal, sosyal ve kültürel dönüşümlerin altında imzası bulunan, devrimci bir parti olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin temelinde, emperyalizme karşı ulusal başkaldırının öncüsü olan Kuvayi Milliye, Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti vardır.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluş felsefesinde, Cumhuriyetçilik, Milliyetçilik, Halkçılık, Devletçilik, Laiklik ve Devrimcilik ilkeleri üzerinden şekillenen Atatürk Devrimleri ve Altı Ok ilkeleri vardır.

Cumhuriyet Halk Partisi, Özgürlük, eşitlik, dayanışma ve barış gibi sosyal demokrasinin evrensel ilkelerini pusula edinmiş, ezenin değil ezilenin, sömürenin değil sömürülenin, hak verilmez alınır diye yollara düşenlerin, mazlumların sesi ve umudu olan bir partidir.

Partimizin ideolojisini besleyen 3 ana kaynağı şöyle özetleyebiliriz. Atatürk’ün modernleşme devrimi ve Altı Ok ilkeleri, sosyal demokrasinin evrensel kuralları ve Anadolu ve Trakya’nın tarihsel ve felsefi birikimi.

Cumhuriyet Halk Partisi, bu ideolojik birikim, değer ve duyarlılıklar temelinde, ulusal kurtuluş mücadelesinin, tam bağımsızlık ruhunun temsilcisidir. Laik, demokratik cumhuriyetin kararlı savunucusudur. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk Önderliğinde oluşturulan ve dünyada başka örneği olmayan çağdaş Türkiye modelinin güvencesidir. 

Cumhuriyeti kuran ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atan Cumhuriyet Halk Partisi, aynı zamanda ülkede çok partili düzene geçerek demokrasi sürecini başlatan bir partidir.

Cumhuriyet Halk Partisi, çağdaş, özgürlükçü, çoğulcu ve katılımcı demokrasiyi, ülkemiz ve insanlarımız için vazgeçilmez bir yaşam biçimi olarak görmektedir. Demokrasiyi güçlendirerek kesintilere uğramasını önlemek, partimizin öncelikli amacıdır. 

Cumhuriyet Halk Partisi, güçlünün değil hukukun üstünlüğünü savunan, evrensel hukuk ilkelerine dayalı bir hukuk devleti anlayışının ve yargı bağımsızlığının bütün koşullarıyla sağlanmasını temel hedefi haline getirmiş bir partidir. Hak, hukuk ve adalet mücadelemizin temelinde bu ilke vardır.

Kısacası Cumhuriyet Halk Partisi insana, canlıya, yaşama ait bütün değerlerin teminatı olan bir ulu çınardır. Cumhuriyet Halk Partisi’nin olduğu yerde umut vardır, aydınlık yarınlar vardır. 

Cumhuriyet Halk Partimizin kuruluş yıldönümü vesilesi ile başta Kurucumuz, Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile İsmet İnönü ve yol arkadaşlarını, tüm genel başkanlarımızı, partimize canla başla emek veren bütün yoldaşlarımızı şükranla anıyor, aklın ve bilimin rehberliğinde ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyine taşıma inanç ve kararlılığımızla, partimizin 96. Yıldönümünü yürekten kutluyorum.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 96. Yılı törenlerine CHP Manavgat parti yöneticileri, Manavgat Belediyesi başkan yardımcıları, partililer ve vatandaşlar katıldı. 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum