Dedesini yağmalayan torun tutuklandı

ANTALYA’nın Manavgat ilçesi Taşağıl Mahallesi’nde önceki gece yarısı arkadaşı M.B. ile birlikte dedesi M.A.O.’nun evine giderek, 2 bin 600 lirasını yağmalayıp gazinoda eğlenen Ü.U. tutuklandı.

Dedesini yağmalayan torun tutuklandı
21 Temmuz 2019 - 14:37 - Güncelleme: 21 Temmuz 2019 - 15:15

Manavgat’ın Taşağıl mahallesinde yaşayan M. A. O., jandarmaya başvurarak, önceki gece 00:30 sıralarında kendisi uyurken torunu Ü.U. ve arkadaşı M.B.’nin evine zorla girerek kendisini tabancayla tehdit edip yine zorla yastığının altındaki 2 bin 600 TL parasını alıp kaçtıklarını söyleyerek şikayetçi oldu. Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri yaptıkları çalışmada, şüphelilerin Çolaklı’da bir villanın bekçi kulübesinde olduğunu tespit etti. Jandarma ekiplerinin yaptığı baskında şüpheliler Ü.U. ve arkadaşı M.B. yakalandı. Yapılan aramada ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Jandarmada işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi.


Şüphelilerden Ü.U. savcılığa verdiği ifadede, Serik’te gazinoya gitmek istediklerini ancak paralarının olmadığını bu sırada aklına dedesin de para olduğunu belirtti. Arkadaşıyla birlikte dedesinin evine gittiklerini söyleyen Ü.U., “Kapıyı zorladık içeriden kilitliydi açamadık. Eve pencereden girdik. Dedem odasında uyuyordu. Bu sırada yaptığımız gürültüden dedem uyandı. Bizde saklandık. Bu sırada ben sürünerek gidip baktım, dedem yastığının altında çıkardığını paraları sayıyordu. Arkadaşım M.B. ile plan yaptık, o geldiğimiz pencereden dışarı çıkıp kapıyı çaldı. Dedem kapıyı açıp onunla konuşurken, ben yastığın altındaki paraları alıp kaçtım. Serik’te gazinoya gittik birkaç saat eğlendik ardından Çolaklı’ya geldik” dedi.


M.B.’de ifadesinde, eve girdiklerini ve kendisinin dışarı çıkıp kapıyı çaldığını anlatarak, “Bu sırada M.A.O. dışarı çıktı. Ben kendisiyle konuştum. Bu sırada tabanca elimde değildi. Zaten tabanca boştu, mermi filan yoktu. Ü.U. parayı alınca oradan uzaklaşıp gazinoya eğlenmeye gittik” dedi. Savcılık ifadelerinin ardından nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edilen şüpheliler Ü.U. ve M.B. tutuklanarak cezaevine gönderildi. 


M.B. ve Ü.U.’nun işlemleri yapılırken, yakınlarıyla birlikte adliyenin önüne gelen M.A.O. alınan 2 bin 600 liranın kendisinin kefen parası olduğunu belirterek, parasının verilmesi durumunda şikayetini geri alacağını söyledi.


DAHA ÖNCEDE İNEK ÇALMIŞLADI

okumak için tıkla


Şüphelilerin geçen Mayıs ayında da alkol almak için M.B.’nin babasının ineğini çaldıkları, birkaç kişiyle satmak için görüşme yapmalarına rağmen satamadan jandarma tarafından yakalandıkları, bahçede ağaçta bağlı olan ineğin sahibine geri verildiği belirtildi. Olay nedeniyle M.B.’nin tutuklandığı ve bir süre tutuklu kaldığı, Ü.U.’nun ise adli kontrolle serbest bırakıldı.

HABER:Mithat ABAKAN


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum