Emekli Öğretmen Mehmet Ali Pilavcı vefat etti

Manavgat'ta uzun süre eğitimcilik yapan ve büyük bir kesim tarafından tanınan, Manavgat'ın bir mahallesine isim veren 70 yaşındaki emekli öğretmen Mehmet Ali Pilavcı evinde rahatsızlanarak hayatını kaybetti...

Emekli Öğretmen Mehmet Ali Pilavcı vefat etti
27 Ocak 2018 - 12:54 - Güncelleme: 27 Ocak 2018 - 13:18

MANAVGAT SON DAKİKA HABER MERKEZİ

EMEKLİ ÖĞRETMEN MEHMET ALİ PİLAVCI VEFAT ETTİ

Manavgat'ta ilkokul ve çeşitli sınıflarda uzun süre boyunca eğitimcilik yapan ve yaklaşık 11 yıldır felç rahatsızlığı ile mücadele eden Tansev Pilavcı ve Cansev Pilavcı'nın babası 70 yaşındaki emekli öğretmen Mehmet Ali Pilavcı (70) hayatını kaybetti. 

5 GÜN ÖNCE ANNESİNİ KAYBETMİŞTİ

Emekli Öğretmen Mehmet Ali Pilavcı'nın bundan 5 gün önce annesinin hayatını kaybetmesi nedeniyle büyük üzüntü yaşadığı belirtildi.

KAVAKLI MEZARLIĞINA İNSAN SELİ

Emekli öğretmen Mehmet Ali Pilavcı'nın Kavaklı mezarlığında düzenlenen cenaze törenine katılmak için gelen vatandaşlar kavaklı mezarlığına akın etti. Eğitimci Mehmet Ali Pilavcı, CHP Antalya Milletvekilleri Devrim Kök ve Mustafa Akaydın, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, siyasi ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin de katılımıyla gözyaşları arasında ebediyete uğurlandı.

AYDINEVLER MAHALLESİNE İSMİNİ O VERMİŞTİ

Mehmet Ali Pilavcı'nın, Manavgat'ın bir Mahallesine Aydınevler isminin kazandırılmasında büyük emekleri olduğu ve o mahalleye Aydınevler isminin verilmesini sağladığı biliniyordu.

Manavgat Son Haber / Adem Polat

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • ipek
    5 ay önce
    bazı insanlar ölmeyi de hak eder, felç kalmayı da. beni şiddet uygulayarak okuttu. bazı öğrencler okumayı öğrenemedi diye kekeme kaldı ve bir alt sınıfı tekrarladı. oturduğu yerden öğrenccilerin kafasına ayakkabısını fırlatırdı. 7 veya 6 yaşındaki bizlere. korkudan ismini bile söyleyemeyen vardı ve buna rağmen yine de dayak yerdi.. silgime ismimi yazdım diye bile dayak yedim. herkesin önünde dayak yiyip bütün ders çöpün kenarında bekletilirdim. korkumdan ne bir şey örendim ne iyi yerlere geldim. hayatımrezalet durumda. belki iyi bi öğretmen olsaydı hayatımı değiştirebilirdim. zaten görevi de buydu ama yapmadı. görevini şiddet bildi adeta.. vicdansızdı da.. onu da bir anıyla anlatayım. " bir gün dedi ki sınıfta hamburger yapıcaz gerekli malzemeleri getirin. biri de tüp getirsin dedi. ben getiririm dedim. annem tüp götürüyorum diye diğer malzemeleri vermemişti. ( hamburger ekmeği, eti filan ). ve benimle beraber getirmeyen öğrenciler de vardı. sınıfta o hamburgeri yaptı getirenlere.