Engellilere destek olmak için işaret dili ile şarkı söylediler.
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Engellilere destek olmak için işaret dili ile şarkı söylediler.

Manavgat Kültür ve Yaşam Derneği (MAYDER) üyesi yerleşik yabancılar, engellilere destek olmak için işaret dili ile şarkı söyledi. Manavgat Belediyesi’nin engelliler için düzenlediği, Ebru Pınar Akar'ın da ögretmenlik yaptığı organizasyonda, MAYDER üyesi yabancı kadınlar da engellilere destek olmak için işaret dili ile şarkı söyledi.

06 Aralık 2017 - 19:57 - Güncelleme: 06 Aralık 2017 - 20:15

Türkçeyi tam konuşamadıkları halde, hem şarkıyı hem de işaret dili hareketlerini büyük bir özveri ile ezberleyen yerleşik yabancı kadınlar, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, işaret diliyle şarkı söyledi, engellilere destek oldu.

“BİR KEZ DAHA GURUR DUYDUM”
Konuyla ilgili açıklama yapan MAYDER Başkanı Ezgi Bahçealtı; “Derneğimiz bünyesindeki yerleşik yabancı kadınlarımız ve gelinlerimiz ile biz de engelli kardeşlerimize destek olmak istedik, onların yanında olduğumuzu göstermek istedik. Yabancı kadınlarımız, engellilere moral olmak ve destek olmak amacıyla daha çok çalışarak işaret dili performansını ortaya koydu. Daha dilimizi bile çat pat konuşabilirlerken,  İzmir Marşını işaret dili ile ezberleyip, sundular. Ben onlarla bir kez daha gurur duydum, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik” dedi. 
MAYDER üyesi yerleşik yabancı kadınlar ise, engellilere destek olmak adına daha bir özveri ile çalışarak bu performansı ortaya çıkardıklarını ve engellilerin yanında olabildikleri için çok mutlu olduklarını dile getirdi. 


Haber: Duygu KAYA

Bu haber 1553 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x