Farkındalık: Manavgat'ta Evcil Hayvan Oyun Parkı açıldı

Irmak kıyısı düzenlemeleri, Her Mahalle'ye Bir Park projesi ve yeni yeşil alan projeleriyle Manavgat'ta kişi başına düşen yeşil alan miktarını 10 yılda 1.5 m2'den yaklaşık 3.5 m2'ye çıkartan Manavgat Belediyesi, bu kez evcil dostlarımızın çok sevineceği Evcil Hayvan Oyun Parkını inşa etti...

Farkındalık: Manavgat'ta Evcil Hayvan Oyun Parkı açıldı
16 Nisan 2019 - 19:48 - Güncelleme: 10 Mart 2020 - 22:02

MANAVGAT BELEDİYESİ EVCİL HAYVAN OYUN PARKI AÇILDI

Manavgat Belediyesi, Örnek Mahallesi Irmak kenarı 6. etap çevre düzenlemesi kapsamında 250 m2’lik alanda Köpek Oyun Parkı yaparak hayvan severleri sevindirdi. Manavgat Irmağı üzerindeki D-400 Çevreyolu Köprüsünün alt tarafında bulunan alanda inşa edilen Köpek Oyun Parkı özellikle yaz aylarında hayvan sahiplerinin vazgeçemeyeceği bir mekan olacak. 

Manavgat Belediyesi, köpek sahibi hayvan severlerin rahatlıkla zaman geçirebileceği, kuralları belirlenen bir etkinlik alanı oluşturdu. Örnek Mahallesi Irmak kenarı 6. etap çevre düzenlemesi kapsamında 250 m2’lik alanda Köpek Oyun Parkı yaparak hayvan severleri sevindirdi. Manavgat Belediyesi Etüd Proje Müdürlüğü tarafından tasarlanan oyun alanında, evcil köpekler tırmanma, denge, atlama etkinlikleriyle yeteneklerini artırabilecekler. Sahipleriyle parka gelen evcil dostlar, can sıkıntısı, yalnızlık ve depresyondan kurtulacakları, enerjilerini artırabilecekleri mekanda engellemelere maruz kalmadan rahatlıkla zaman geçirebilecek.1 adet ahşap köprü, tahteravalli, eğitim çemberi, klübe, silindir ve hayvan sahiplerinin oturabileceği 4 adet bankın bulunduğu alanda hayvan severlerin uyacağı kurallar da belirlendi. 

BU PARKIN KURALLARI VAR
Belirlenen kurallara Köpek Oyun Parkı’nda köpeklerle ilgili her türlü sorumluluk sahibine ait olacak. Köpekler alan dışında gezdirilecek. Tüm köpekler mikroçipli ve karneli olacak, boyun tasması ve künyeleri takılacak. Alan girişinde bu belgeler kişilerin yanında bulunacak. Köpek sahipleri yanlarında dışkı toplama poşeti bulundurmak zorunda olacak. Çevre temizliğine özen gösterilecek. Agresip ve koruma güdüsü yüksek köpeklerin girişi yasak olacak. Herhangi bir şikayet olduğunda şikayete sebebiyet veren köpeğin sahibi onu alandan uzaklaştıracak. Köpekler hiçbir zaman gözetimsiz bırakılmayacak. Bir kişi en fazla 2 köpek getirebilecek. 12 yaşından küçük çocukların yanlarında velileri olmadan girmeleri yasak olacak. İçeriye yiyecek, ödül getirilemeyecek. 
 

Haber ve Şikayet hattımız:

08503044769 (WhatsApp)


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum