Gazeteciler ''Manavgat çok değişmiş'' dedi

Manavgat Belediyesi tarafından organize edilen ve Antalya'da görev yapan çeşitli basın kuruluşlarının temsilcilerinin katıldığı ''Basın Buluşması'' kapsamında Manavgat'ı gezen basın mensupları ''Manavgat çok değişmiş'' dedi...

Gazeteciler ''Manavgat çok değişmiş'' dedi
23 Ocak 2018 - 14:12 - Güncelleme: 23 Ocak 2018 - 15:30
Reklam

ANTALYA BASINI MANAVGAT'I GEZDİ

Antalya'da görev yapan yerel ve ulusal basın kuruluşlarının temsilcileri Manavgat Belediyesi tarafından düzenlenen ve yaklaşık 3 gün süren Basın Buluşması etkinliği kapsamında Royal Dragon isimli 5 yıldızlı otelde ağırlandı, ırmak kenarındaki yeni yürüyüş yollarında yürüdü, ırmakta tekne turu yaptı, yeni pazartesi pazarını, Side'yi ve bir çok yeri gezdi...

Manavgat'ta düzenlenen yeni ırmak kenarlarında Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'in de katılımıyla yürüyüş düzenleyen gazeteciler, düzenlenerek kullanıma açılan ırmak kenarının yeni halini görünce ''Manavgat çok değişmiş'' dedi. 

ESKİDEN BURALARDA YÜRÜMEK CESARET İSTERDİ

Daha önceden Manavgat'ta bulunmuş olan gazeteciler ise Irmak kenarlarını kastederek ''Buralarda gündüz saatlerinde dahi yürümek neredeyse imkansızdı, ırmak kenarları eskiden çalılıklarla kaplı, alkol bağımlılarının meskeni olması nedeniyle vatandaşlar tarafından kullanılamazdı, bakıyoruz da şimdi o eski görüntüler geride kalmış'' dedi.

BUNU KAVGASIZ GÜRÜLTÜSÜZ NASIL YAPTINIZ?

Her yıl milyonlarca kişinin ziyaret ettiği Side Antik kentinde başlatılan revize çalışmalarını yerinde inceleyen basın mensupları, işletme ruhsatı olmayan ve imar planında bulunmayan yapıların yıkılmasıyla ortaya çıkan tarihi yapıları yerinde inceledi. Gazeteciler Başkan Sözen'e ''Side'de eskiden kaçak işletmelere en küçük bir müdahale yapılamazken, siz nasıl oldu da bu kadar büyük bir değişikliği kapsayan projeyi gerçekleştirdiniz?'' diye sordu. Soru üzerine konuşan Sözen; Gerçek Side'nin ortaya çıkarılması için ciddi derecede önemli çalışmalar başlattık, hiçbir güvenlik personelinin yardımına ihtiyaç duyulmadan büyük bir sağduyu ile izinsiz yapıların yıkılması işlemini gerçekleştirdik, Side'de yaşayan ve çalışan vatandaşlarımız yapılan bu çalışmaların sonrasında Side'nin daha iyi olacağına inandılar, bizimle birlik olup çalışmalara yardımcı oldular, kendilerine sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum, en kısa sürede Side hak ettiği görünüme kavuşacak'' dedi.

Manavgat Son Haber / Yeşim Çelik

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum