Gökçe Manavgat'ta: "Canlı söyleyemeyen birisinin şarkıcı olmaması gerekir

Manavgat ilçesinde düzenlenen 23’ncü Barış Suyu Kültür, Sanat, Turizm ve Gençlik Festivali kapsamında çıkan Gökçe konserinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, “Canlı şarkı söylemeyen bir insanın şarkıcı olmaması gerekir diye düşünüyorum. Niye şarkıcı oluyorsun o zaman. Zaten bir anlamı yok” dedi...

Gökçe Manavgat'ta: "Canlı söyleyemeyen birisinin şarkıcı olmaması gerekir
28 Temmuz 2019 - 19:18 - Güncelleme: 06 Ağustos 2019 - 18:07
Reklam

MANAVGAT'TA 23 BARİS SUYU FESTİVALİ

Manavgat’ta Barış Suyu Kültür, Sanat, Turizm ve Gençlik Festivali devam ediyor. Festival kapsamında Atatürk Kültür Merkezi önünde dün gece Gökçe ve Edis sahne aldı. Binlerce kişinin izlediği konser sırasında Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen yaptığı konuşmada, ülkenin birlik ve beraberliğe olan ihtiyacını vurguladığı bir konuşma yaptı. Konser sırasında havai fişek gösterisi de gerçekleştirildi.


MANAVGAT ÇOK SICAK
Sevilen şarkısı ‘Tuttu Fırlattı Kalbimi’ ile sahneye çıkan Gökçe, eski ve yeni şarkılarıyla kendisini izlemeye gelenleri coşturdu. Gökçe, söylediği şarkılarla hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı. Konserin ardından gazetecilerin sorularını cevaplandıran Gökçe, festivallerin ve halk konserlerinin çok zevkli olduğunu belirterek; “Gençler her zamanki gibi bir harika. Tek bir sorun var, çok sıcaktı nem var. Hatta saçlarım açık çıkıyordum ama ördüm bugün. Nefes alınmıyor hakikaten” dedi. Festivallerde sahne almanın sanatçılar için çok farklı olduğunu söyleyen Gökçe, insanların daha bir coşkulu olduğunu ve müziğe ayak uydurduğunu söyledi.


GENÇLER ROCK VE RAP SEVİYOR
Pop müzik rap müzik tartışmasında gençlerin daha çok rock ve rap sevdiğini belirten Gökçe, “Pop müzik geriye gitmiyor, Rap müziğin 10 sene önce bu durumda olması gerekiyordu. Fakat Rap müzik hep bastırıldı. Son zamanlarda yüzeye çıktı, insanlar için iyide bir şey oldu. Yoksa pop geri planda rap ön planda değil. Şu anda pop müzikten güzel bir şarkı çıksa yine o ön planda olur” diye konuştu.


CANLI SÖYLEYEMEYEN ŞARKICI
Gökçe, konserlerde bazı sanatçıların playback yaptığı şeklinde bir soruya, “Canlı şarkı söylemeyen bir insanın şarkıcı olmaması gerekir diye düşünüyorum. Bu kadar basit. Çünkü şarkıcısın yada müzisyensin. Niye şarkıcı oluyorsun o zaman. Zaten bir anlamı yok” dedi. 

-----Sponsorlu Bağlantılar-----

YOUTUBE’DA HİLE VAR AMA KİMİN YAPTIĞINI BİLEMEZSİNİZ
Son zamanlarda gündeme gelen youtube üzerinde video tıklanma sayılarıyla ilgili soru üzerine Gökçe şunları söyledi: 
“Youtube üzerinde böyle bir hile var ama kimin yaptığını bilemezsiniz. Hiç kimseye iftira tamam ben. Reynmen mesela, hakikaten çok fazla takipçisi var Youtube’da. Bir günde herkese mesaj gittiği için belirli bir milyona gelmesi normal. Ama onun dışında değdim gibi kimsenin alnında yazmıyor, ‘Ben numaradan tık yapıyorum’ diye. Birde para verip, reklam yapıp legal bir şekilde o sayıları arttırma olayı var. Ben bunları yanlış buluyorum. Biraz bence şarkıyı çıkartıp, şarkıyı rahat bırakmalı. Bazen bakıyoruz mesela 60 milyon dinlenmiş şarkı ama etrafımda kimse bilmiyor. Her yerde duymuyoruz mesela. Hit şarkıyı dinlemesen de ezberlersin, minibüs geçer duyarsın, araba geçer duyarsın, kanal değiştirirken duyarsın”

Festival kapsamında bugün Zakkum ve Ebru Gündeş sahneye çıkacak.

Haber: Mithat Abakan 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum