Güleydam’ın yürek sızlatan hikayesi

Güleydam'ın yürek sızlatan hikayesi

Manavgat'ın Sarılar Mahallesi Muhittin Ersoy caddesi üzerinde Zehra Güleydam'ı arabasına bindirmeye çalışan şahısları uzaklaştırarak genç kadını kurtaran Öğretmen Berrin Balcı, Güleydam'ın yürek burkan hikayesini anlattı...

02 Temmuz 2018 - 17:35 - Güncelleme: 02 Temmuz 2018 - 17:55

 “BAŞIMA POMPALI TÜFEK DAYADILAR” DEDİ

Sarılar mahallesi Muhittin Ersoy Caddesi üzerinde akıl sağlığı yerinde olmayan Zehra Güleydam’ı jandarmayı arayarak hastaneye götüren öğretmen Berrin Balcı, Her akşam saat 21:30-22:00 arasında yürüyüş yaptığını söyleyen öğretmen Balcı, “Yürüyüşümün ardından sürekli kahve içtiğim yere oturdum. Orada bir kız çocuğu dikkatimi çekti. Kendi kendine konuşan, şarkı söyleyen, yolda şuursuz hareketler yapan kız çocuğunu gördüm. Ruhsal dengesinin yerinde olmadığının farkına vardım. Bu arada da yoldan geçen araçların çocuğun önünde durup, onu arabaya alma çabaları benim dikkatimi çekti müdahale ettim” dedi.

Zehra Güleydam’ı yanına çağırdığını, kahve ısmarladığını ve konuştuklarını aktaran öğretmen Balcı, “Bana, Ankara’dan geldiğini, 4 aydır sokaklarda olduğunu, terminalde, hastanede yatıp kalktığını, ailesinin kendisine sahip çıkmadığını, annesinin öldüğünü, 1.5 yaşında bir oğlunun olduğunu, onunda kayınvalidesinin yanında kaldığını, oğlunu göremediğini, eşinin cezaevine girdiğini, dayak yediğini, kafasına pompalı dayandığını, şiddet gördüğünü söyledi. Bir dramı bana saatler boyunca anlattı” diye konuştu.

Bu duruma sessiz kalamayacağını belirten Berrin balcı, Vatandaş olarak yapmam gerekeni yaptım ve jandarmaya haber verdim. Avukat Ertekin Kök’e ve Sarılar mahallesi muhtarını aradım. Buraya gelerek bizi aldılar. Hastaneye gittik, hastane yetkilileri gerekeni yaptı. İlk müdahalenin ardından servise yatırıldı. Ertesi günde Konya’ya sevk edildi” dedi.

Genç kadının dengesiz hareketleri nedeniyle yerinde duramadığını anlatan Berrin Balcı, “Yanımdan kalkarak sürekli yol kenarına gidiyordu. Bende onu geri getiriyordum. Jandarmayı aradıktan sonra yine gitti. Bu sırada şahin marka içinde 4 kişinin olduğu bir otomobil önünde durdu. Arabanın içinden kapıyı açarak Zehra’ya bira verdiler. Ben o anda müdahale ettim, çünki içeriye alacaklardı. ‘Kızımızı rahat bırakın, jandarmaya haber verdim, gereken yapılacak’ dedim. Arabanın kapısını kapatıp hızla uzaklaştılar” diye konuştu.

Öğretmen Berrin Balcı, olay esnasında çevrede bulunan insanların sadece seyretmesinin ise çok üzücü olduğunu belirtti.

Haber: Mithat Abakan

Bu haber 5135 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Arslan Bayan
  1 yıl önce
  İnsanlık ölmemiş dedim helâl olsun BERRİN Öğretmen
 • Kemalettin özen
  1 yıl önce
  Helal olsun Berrin hocam ( murtiçi t.a.h.ilköğretim okulundan öğrencinizm)
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hırsızlık yaptığı işyerine büyük tuvaletini yapan kadın kameraya yakalandı
Hırsızlık yaptığı işyerine büyük tuvaletini yapan kadın...
Manavgat Devlet Hastanesi'nde 633 bin hasta muayene oldu
Manavgat Devlet Hastanesi'nde 633 bin hasta muayene oldu