Halasının erkek torununa cinsel istismarda bulundu
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Halasının erkek torununa cinsel istismarda bulundu

Manavgat İlçesinde geçen haziran ayında çalışmak amacıyla geldiği halasının 8 yaşındaki erkek torunu S.K.’ya cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla 18 yaşındaki C.G.’nin yargılanmasına başladı..

04 Aralık 2017 - 14:26 - Güncelleme: 05 Aralık 2017 - 17:03

Son dakika Manavgat Haber merkezi

HALASININ ERKEK TORUNUNA CİNSEL İSTİSMARDA BULUNDU

HALASI TORUNUNU KONUŞTURUNCA ĞERÇEĞİ ÖĞRENDİ

Geçen Haziran ayında çalışmak amacıyla Konya’nın Ereğli İlçesi’nden Manavgat'a gelen C.G., kendi halası A.K. ve halasının kızı K.K.’nın yanında kalmaya başladı. Bulduğu birkaç işe girip çalışmaya başlayan ancak şartlarını beğenmediği için ayrılan C.G., halasının evinde kalırken, binanın üst katında kuzeni S.K.’ya cinsel istismarda bulundu. Aynı gün akşamı iftar için belediyenin çadırına birlikte gittikleri torunu S.K.’nın durumundan şüphelenen A.K., annesine söylemekle tehdit ederek olayı anlattırdı. Torunun anlattıklarından öfkelenen hala A.K., yeğenini evden kovdu.

ANNESİ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU
Birkaç gün sonra bir akşam annesinin C.G.’nin babasıyla yaptığı telefon konuşmasına şahit olan K.K., ne olduğunu sorduğu oğlu S.K.’dan, C.G.’nin cinsel istismarda bulunduğunu öğrendi. Hemen polis merkezine giden anne K.K., C.G. hakkında suç duyurusunda bulundu. Yapılan soruşturma sonucunda olay tarihinde 18 yaşını tamamlamayan suça sürüklenen çocuk (SSÇ)  C.G. hakkında nitelikli cinsel istismar ve tehdit suçlarından iddianame hazırlandı.


Manavgat 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasına mağdur S.K., annesi K.K., tarafların avukatları ve psikolog hazır bulundu. SSÇ C.G., bulunduğu Ereğli’den SEGBİS aracılığıyla duruşmaya katıldı.  Duruşmada ifade veren C.G., halasının kendisine iftira attığını öne sürerek, “İddianamede suç tarihi olarak 1 Haziran geçiyor. Halbuki ben 4 Haziran’da Manavgat’a geldim. Ben kimseyi cinsel tacizde bulunmadım. Ben kimseyi tehdit etmedim. Benim ablam Ç, halamın kızı S’nin erkek arkadaşıyla evlendi. Halam bu yüzden bize husumet besliyor, iftira atıyor” dedi. Kendisine SMS yoluyla hakaret ettikleri için halası ve çocukları hakkında suç duyurusunda bulunduğunu söyleyen sanık C.G. dosyaya ayrıntılı yazılı bir savunma gönderdiğini de belirtti.

KÜÇÜK ÇOCUĞUN İFADESİ KAN DONDURTTU
Duruşmada mağdur S.K.’nın ifadesi video kamerayla ve psikolog eşliğinde alındı. S.K. ifadesinde olay günü evde kendisi anneannesi ve sanığın olduğunu belirterek, C.G. beni yukarı çağırdı. Üst kata çıktık. Benim üzerimde bulunan pijamamı indirdi. Hiçbir yere oturmadık. İkimizde ayaktaydık. Çok acıdığını hissettim” diyerek yaşadıklarını detaylı bir şekilde anlattı. Daha sonra anneannesinin kendisini aşağıya çağırdığını ve çadıra (iftar çadırı) gittiklerini, burada ninesinin kendisini sıkıştırmasıyla olayı anlattığını söyledi.
Mahkeme başkanının ‘bağırdın mı?’ diye sorması üzerine mağdur S.K. önce hayır manasına gelecek şekilde başını salladı ardından bağırmaya çalıştığını ancak sanık C.G.’nin ağzını kapattığını söyledi. Mağdur S.K., mahkeme başkanının kendisine ‘Daha önce böyle bir olay oldu mu?’ şeklinde sorusu üzerine, “2’nci sınıfın sonunda yaz tatilinde Ereğli’ye gittik. Dedemin evinde kalıyorduk. C.’nin evi dedemin evine yakındı. Ben C.’lerin evine gittiğimde bana aynı şeyleri yaptı” diye konuştu. Mağdur S.K. soru üzerine Manavgat’ta gerçekleşen olayın ardından sanın C.G.’nin olayı kimseye anlatmamasını aksi halde kendisini çatıdan atacağını söylediğini belirtti.


Duruşmaya katılan psikolog bilirkişi, 8 yaşındaki mağdurun herhangi bir yönlendirme ve baskı altında olmadığını bu nedenle beyanlarına itibar edilebileceğini belirtti.
Mağdur S.K.’nın annesi K.K. ise olayı bir hafta 10 gün sonra öğrendiğini belirterek; “Bir akşam üstü evdeydim. Annem dayımla (sanık C.G.’nin babası) konuşuyordu. Annem, dayıma, ‘Kızım olayı öğrenirse ortalığı ayağa kaldırır’ gibi sözler söyleyince şüphelendim. Biraz dinledim sonra oğlum S.’ye olayı sordum. Oğlum bana olayı ağlayarak anlattı” dedi. Bunun üzerine polise giderek şikayetçi olduklarını belirten anne K.K., sanığın ailesiyle herhangi bir husumetlerinin olmadığını, olay öncesi her zaman görüştüklerini de sözlerine ekledi. Mahkeme başkanının ‘mağdur S.K.’nın babasının nerede olduğu’ sorusu üzerine K.K., eşiyle hamileyken boşandıklarını söyledi.


Duruşmada tanık olarak dinlenen anneanne A.K.’da olay günü kendisinin evde temizlik yaptığını,  C.G.’nin kendisinden üst katın anahtarını istediğini, üst katın anahtarının kendilerinde olmadığını söyleyince sanığın, ‘Belki bu anahtar olur’ diyerek kendi evlerini anahtarını aldığını aktardı. ‘Bizim anahtarı kırarsın’ demesine rağmen anahtarı alan C.G.’nin üst kata torunuyla birlikte çıktığını söyleyen A.K. bir süre sonra torununu, ‘hadi iftara çadıra gideceğiz’ diyerek aşağıya çağırdığını bunun üzerine aşağıya gelen torununun halinde bir gariplik hissettiğini anlattı. İftar çadırına gittiklerinde torununu ‘Seni annene söylerim’ diyerek tehdit ettiğini belirten A.K., torununun olayı anlattığını, ‘Bana tecavüz ederken sen bağırdın. Biraz canım yandı’ dediğini ifade etti. Olayı duyunca çok kızdığını ve yeğenini o akşam evden kovduğunu anlatan A.K., mahkeme başkanının sorusu üzerine, “Ben ertesi günü polise gittim olayı anlattım, bana annesi gelsin dediler. Annesine olayı söyleyemedim. Bir avukata gittim, avukatta annesinin hemen şikayetçi olmasını istedi. Ancak, biri torunum, diğeri kardeşimin oğlu. Bunu kızıma duyurmak istemedim, aile arasında çözüleceğini düşündüm. Sonra kızım duydu, buralara kadar geldik” dedi.
Duruşma dosyadaki eksiklerin giderilmesi için ileri bir tarihe ertelendi. 

Mithat Abakan / Manavgat

Bu haber 4370 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x