Hayallerin elinden tutan proje, çocukları sevindirdi

Manavgat İlçesi’nde sosyal medya üzerinden başlayan ‘Hayallerimin elinden tut’ projesi her geçen gün büyümeye ve öğrencileri sevindirmeye devam ediyor..

11 Kasım 2017 - 11:09 - Güncelleme: 11 Kasım 2017 - 15:43

Hayallerimin Elinden Tut

Manavgat’ta birkaç sene önce sosyal medya üzerinde ilkokul öğrencilerinin isteklerini karşılamak amacıyla başlayan ‘Hayallerimin elinden tut’ projesiyle çocukların isteyipte sahip olamadığı oyuncaklar, eşyalar onlara ulaştırılıyor.


Bir süre önce Ulukapı Sülek Şehit Halil İbrahim Mudul Anaokulu öğretmenleri, sosyal medya üzerinden okullarında çocukların oyuncaklarının olmadığını bu konuda yardım istediklerini bildirdi. Okulu ziyaret eden ‘Hayallerimin elinden tut’ proje sorumlusu Rabia İnci Özen, öğrencilerle birebir görüşerek onların hangi oyuncağı istediğini öğrendi. Hayırseverlerin desteğiyle, öğrencilere oyuncakları alınarak, sınıfta teslim edildi. Oyuncaklarının geldiğini gören öğrenciler büyük sevinç yaşadı. Öğrencilere boyama kitapları da hediye edildi. Şehit Halil İbrahim Mudul Anaokulu’na ayrıca oyuncakların yanı sıra bilgisayar bağışı da yapıldı.


Hayallerimin Elinden Tut’ projesi sorumlusu Rabia İnci Özen; “Çocuklar yaklaşık iki hafta önce oyuncak taleplerini bize iletti. Onlara hem şahsi, hemde okulda daha verimli vakit geçirmeleri için oyuncak desteği sağladık. Bu okulumuzla birlikte 120 okula ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Desteklerini esirgemeyen gönüllülerimize sonsuz teşekkürler” dedi.

Adem Polat

Bu haber 2039 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tarihi Selçuklu kervan yolu turizme kazandırılacak
Tarihi Selçuklu kervan yolu turizme kazandırılacak