Hayırsever iş kadını yaptığı bağışla Manavgat'ı Üniversite'ye kavuşturacak

Manavgat Meslek Yüksek okulu yakınında bulunan atıl vaziyetteki inşaat alanı ismini paylaşmak istemeyen hayırsever bir iş kadını tarafından sağlanan bağış sayesinde anahtar teslim fakülte binasına dönüştürülerek, Manavgat Üniversitesinin kurulması hızlandırılacak...

Hayırsever iş kadını yaptığı bağışla Manavgat'ı Üniversite'ye kavuşturacak
26 Eylül 2019 - 12:17 - Güncelleme: 26 Eylül 2019 - 12:46
Reklam

YENİ FAKÜLTE BİNASI SAYESİNDE MANAVGAT ÜNİVERSİTESİ KURULABİLECEK

Dönemin eski yöneticileri tarafından Meslek yüksek Okulu yakınında bulunan arazide belediye hastanesi projesi olarak başlatılan fakat bir türlü tamamlanamayan ve yıllardır harabe şeklinde bekleyerek çürüyen eski yapı, yıllar sonra hayırsever bir iş kadını sayesinde eğitime kazandırılacak.

Kentin İl olma yolunda hız kazanmasını sağlayacak gelişme sayesinde, mevcutta bir adet fakülte binası ve bir yüksek okulu bulunan ilçede, yeni yapılacak fakülte ile birlikte toplam iki adet fakülte olacak ve bu da Manavgat Üniversitesinin kurulmasının önünü açmış olacak.

MAYÖV (Manavgat Yüksek Öğretim Teknoloji ve Araştırma Vakfı) tarafından organize edilen toplantıya katılan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen;

''Büyük Manavgat ailesi her zaman siyaset ötesi var olarak kentin çıkarları ve geleceğine yönelik çalışmalarda bir arada olması gerekir. İl olma yolundaki Manavgat'ımız için atılacak olan en önemli adımlardan birisi de kentimizde bir üniversitenin kurulmasıdır. İşte bu gün hepimizi heyecanlandıran, şevk veren kararın, nihayet alındığına çok sevindik. Daha önce Belediye Hastanesi binasını bu gerekçe ile Akdeniz Üniversitesi'ne devrettiğimizden itibaren bu çalışmaya bir start verilmesi gerektiğini her atmosferde her yerde söylemiştik. Manavgat ailesi bunun üstesinden gelir, yeter ki yola çıkalım demiştik. İşte o gün bugünmüş. Bu gün MAYÖV tarafından düzenlenen toplantımızda kentimizdeki bir hayırsever aile tarafından binanın yaptırılarak üniversiteye devredileceğini öğrendik. Hayırsever ailemize, sorumluluk alarak Manavgat ailesine heyecan kattıkları için teşekkür ediyorum. Manavgat Belediyesi ve bu kentin Belediye Başkanı olarak üniversite olma yolundaki her türlü çalışmaya destek vermeye hazırız.'' dedi.

Manavgat Sanayici ve İş İnsanları Derneği Başkanı Mücahit Tatar, yaptığı açıklamada; ''Manavgat Üniversitesi hedefimizin yolunda en önemli yatırım olacak olan atıl vaziyetteki inşaatın Fakülteler binasına dönüştürülmesi konusunda Manavgat Yüksek Öğretim Vakfı MAYÖV, Manavgat Sanayici ve İş İnsanları Derneği Masiad olarak Akdeniz Üniversitesi ile protokol imzaladık. Projenin tamamını karşılamayı taahhüt eden hayırseverimizin desteğiyle en kısa zamanda faaliyete geçirmeye çalışacağız. Hayırseverin Manavgat’ımıza katkısına vesile olan değerli hemşerim, Saygıdeğer Dr. Yusuf Aydin Beyefendiye sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Bu sürece kadar bizleri yalnız bırakmayan gerek idari, gerek maddi destek,gerekse hayır duaları ile yanımızda olan herkese sonsuz teşekkürler. Bu yolda hep bir söylem ile ilerledik, “Allah Büyüktür”. Başaracağız ve Manavgat Üniversitesini kuracağız. Allah Yardımcımız Olsun. Girişimimiz Manavgat’ımıza hayırlı olsun.'' ifadelerini kullandı.

Manavgat Son Haber / Eğitim

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum