Hırsızlar güvenlik kamerasına yakalandı

Manavgat 'ta bir mobilya atölyesinden hırsızlık yaptığı tespit edilen Oğuzhan A. ve Hakan K. tutuklandı. Şüphelilerin işyerine girişleri ve hırsızlık anları saniye saniye işyerinin güvenlik kameralarına yansıdı.

Hırsızlar güvenlik kamerasına yakalandı
12 Ocak 2019 - 16:05

Manavgat’ta D-400 karayolu üzerinde bulunan mobilya atölyesinin sahibi, geçen Çarşamba sabah işyerine geldiğinde, atölyede bulunan spor aleti dambıllarıyla menteşelerin yerinde olmadığını fark etti. Çalışanlarıyla birlikte atölyede spor aleti dambıllarını arayan işyeri sahibi, işyerinin güvenlik kameralarını izlediğinde 2 kişinin atölyesine geldiğini ve bazı malzemeleri aldıklarını görünce Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı’na başvurarak hırsızlık yapanlardan şikayetçi oldu.


AYNI GÜN EVLERİNDE YAKALANDILAR


Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, işyerinin güvenlik kameralarının incelemesi ve parmak izi çalışmasının ardından atölyeye giren şüphelilerin Oğuzhan A. ve Hakan K. olduğunu tespit etti. Şüpheliler jandarma tarafından aynı gün evlerinde yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerin yapılan sorgulamalarında aynı işyerine daha öncede gece yarısı girdikleri belirlendi. Şüphelilerden Oğuzhan Alpay’ın ‘uyuşturucu madde imal ve ticareti’ ve ‘işyerinden hırsızlık’ suçlarından da arandığı tespit edildi.
Jandarmada işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye gönderildi. Cumhuriyet savcısının sorgulamasının ardından sulh ceza hakimliğine sevk edilen şüpheliler ‘işyerinden hırsızlık’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi

.
GÜVENLİK KAMERASINI SÖKMEYE ÇALIŞIYORLAR


Öte yandan hırsızların işyerine girmeleri ve malzemeleri taşımaları güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. İşyerine yan taraftan gelen şüpheliler, kapının üzerinde bulunan güvenlik kamerasını fark ediyor. İçlerinden birisi güvenlik kamerasını sökmeye çalışıyor. Diğer görüntüde ise şüpheliler işyerinden aldıkları ve ağır olan malzemeleri güçlükle yola doğru götürdükleri görülüyor.

HABER:Mithat ABAKAN


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum