Hırsızlık parasıyla tatile geldiler

Hırsızlık parasıyla tatile geldiler

Antalya'nın Manavgat ilçesi Side'ye tatil için gelen ve Kırşehir'de çalıştığı iş yerinden hırsızlık yaptığı belirtilen 2 çift yakalandı...

17 Ağustos 2018 - 09:10 - Güncelleme: 17 Ağustos 2018 - 12:51

Kırşehir’de çalıştığı işyerinden çaldığı bileziklerle Antalya’nın Manavgat ilçesi Side Mahallesi’nde eşiyle birlikte tatil yapan Tuğba Kaya (18) ve Kaan Kaya (23) yakalandı. Şüphelilerin iki arkadaşlarına da tatil hediye ettiği belirlendi.
Kırşehir’de bir eczanede çalışan Tuğba Kaya, geçen haziran ayında içeriden kimsenin bulunmadığı sırada işyerindeki çelik para kasasının açık olduğunu gördü. Çelik kasaya bakan Tuğba Kaya, içinde bulunan altın bilezikleri görünce 10 tanesini alarak çantasına koyarak evine götürdü. Kimsenin şüphelenmemesi için bir süre daha eczanede çalışan Tuğba Kaya, işyerinden tatil yapmak amacıyla izin istedi.
ARKADAŞLARA TATİL HEDİYESİ
Eczaneden aldığı altın bileziklerden 2 tanesini eşiyle birlikte Kırşehir’de bir kuyumcuda 4 bin 860 liraya bozduran Tuğba Kaya ve eşi Kaan Kaya Manavgat’ın ünlü tatil merkezi Side’ye gelerek bir otele yerleşti. Bir süre sonra tek başlarına olduğu için canları sıkılan çift, Kırşehir’den evli 2 arkadaşlarını da tatil için Side’ye çağırdı. ‘Bizim paramız’ yok diyen arkadaşlarının tatil masraflarını da üstlenen çift, Side’de gönüllerince eğlendi.
JANDARMADAN TEDİRGİN OLDULAR
Tatillerinin bitmesine az bir süre kala, bir gece yarısı kaldıkları otele, müşterilerin kimlik bilgilerini almak için Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı Selimiye Karakol Komutanlığı’ndan jandarma görevlilerinin geldi. Bu sırada lobide oturan çiftten Kaan Kaya’nın, tedirgin ve şüpheli davranışlarda bulunması üzerine jandarma tarafından kimlik kontrolü yapılmak istendi. Kimliklerinin odada olduğunu belirten Tuğba ve Kaan Kaya çifti görevli jandarmayla beraber kimliklerini almak için odaya çıktı.
“BİLEZİKLERİ HIRSIZ ÇALMASIN DİYE ÇÖP POŞETİNDE TUTUYORDUK”
Odanın kapısını açtıklarında kapı kolunun iç tarafında şeffaf bir poşet içinde çöplerin yanında 3 altın bileziği gören jandarma görevlisinin, ‘Bunlar nedir?’ diye sorması üzerine şüpheli Kaan Kaya, “Otelde kasa olmadığı için, yanımızda getirdiğimiz bilezikleri, eğer odaya biz olmadığımız zaman hırsız girerse çöp poşetine bakmayacağı için oraya koyduk” dedi. Jandarma görevlisinin poşetin şeffaf olduğunu hatırlatması üzerine tutarsız cevaplar veren şüpheli Kaan Kaya ve eşi göz altına alındı.
ECZANE SAHİBİNİNDE HABERİ OLMAMIŞ
Şüpheli Tuğba Kaya’nın çalıştığı Kırşehir’deki eczane sahibi, jandarma ekiplerinin kendilerini araması ve para kasasında yaptıkları incelemenin ardından altın bileziklerinin yerinde olmadığını gördü. Eczane sahibi şüphelilerden şikayetçi oldu.
“GAYRİ İHTİYARİ ALDIM”
Jandarmada işlemleri tamamlanan şüpheliler, Manavgat adliyesine sevk edildi. Cumhuriyet savcılığında avukat eşliğinde ifade veren Tuğba Kaya, işyerinde çalışırken, para kasasını açık gördüğünü, kimsenin olmadığı sırada kasanın içine baktığını, kasada bulunan 10 altın bileziği gayri ihtiyari alarak çantasına attığını, kasada bir kutunun daha olduğunu onun içine bakmak istediğini ancak açamadığını söyledi. Akşam eve geldiğinde eşine olayı anlattığını belirten Tuğba Kaya, eşiyle birlikte altınlardan 2 tanesini Kırşehir’de 4 bin 860 liraya bozdurduklarını anlattı.
“JANDARMA GELİNCEYE KADAR HERŞEY İYİYDİ”
Kaan Kaya’da altınlarla ne yapacaklarını planlarken, tatil yapmak istediklerini Side’de otele geldiklerini, bu sırada evli olan 2 arkadaşlarını da tatil yapmaları için çağırdıklarını söyledi. Ellerinde bulunan altın bileziklerden 2 tanesini de Manavgat’ta 4 bin 600 liraya bozdurduklarını belirten Kaan Kaya’nın jandarmanın kendilerini yakalamasına kadar her şeyin çok iyi gittiğini söyledi. Altınlardan 3 tanesinin Kırşehir’de evlerinde 3 tanesinin de yanlarında poşet içinde bulunduğunu belirten Kaan Kaya ve eşi Tuğba Kaya çok pişman olduklarını söyledi.
Savcılık tarafından sulh ceza hakimliğine sevk edilen Tuğba Kaya ve Kaan Kaya, ‘kilitlenmek suretiyle ya da bina veya eklentileri içinde muhafaza altına alınmış olan eşyanın alınması’ alınması suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Şüphelilerden ele geçirilen altın bilezikler sahiplerine teslim edildi.

Bu haber 3670 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hırsızlık yaptığı işyerine büyük tuvaletini yapan kadın kameraya yakalandı
Hırsızlık yaptığı işyerine büyük tuvaletini yapan kadın...
Manavgat Devlet Hastanesi'nde 633 bin hasta muayene oldu
Manavgat Devlet Hastanesi'nde 633 bin hasta muayene oldu