HIRSIZLIK YAPMADIKLARINI İDDİA ETTİLER

ANTALYA’nın Manavgat ilçesinde bir işyerinden 5 saat, 3 gözlükle çeşitli ürünler çalan 3 İngiliz kadın ve 14 yaşında kız çocuğu kaldıkları tatil yaptıkları 5 yıldızlı otelde polis tarafından kıskıvrak yakalandı. Tutuklanma talebiyle sevk edildikleri hakime ‘Bir şey hatırlamıyoruz, Alzheimer hastasıyız’ diyen J. A. K. (64), P. A. (68), A. D. W. (62) İngiliz kadınlar tutuklandı.

HIRSIZLIK YAPMADIKLARINI İDDİA ETTİLER
30 Eylül 2019 - 12:23 - Güncelleme: 30 Eylül 2019 - 13:04

HIRSIZLIK YAPMADIKLARINI İDDİA ETTİLER


Antalya’nın Manavgat ilçesinde 5 yıldızlı bir otelde tatil yapan İngiliz kadın turistler J. A. K., P. A., A. D. W., ve kız çocuğu L.E.N. (14) geçtiğimiz hafta İbrahim Sözen Caddesi’nde bir işyerine alışveriş yapmak için girdi. Mağazadan alışveriş yapmadan çıkan turistlerin davranışlarından şüphelenen işyeri yetkilileri güvenlik kameralarında yaptıkları incelemede İngiliz turistlerin 2 kol saati, 3 gözlük, 2 bileklik, 4 magnet ve toka çaldıklarını tespit ederek polise başvurdu.

KOL BANTLARINDAN TESPİT EDİLDİ

Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri işyerinde çalışanların ifadelerini aldıktan sonra güvenlik kameralarını ayrıntılı bir şekilde inceledi. Yapılan incelemede İngiliz turistlerin kol bantlarından Manavgat’ta 5 yıldızlı bir otelde olduklarını tespit eden Asayiş Büro Amirliği ekipleri, şüphelileri geçen cuma günü kaldıkları otelde gözaltına aldı. İngiliz kadın turistlerin odalarında yapılan aramada mağazadan çaldıkları saat ve gözlüklerle çalınan diğer ürünler bulundu.

Şüpheliler, poliste verdikleri ifadede, mağazaya gittiklerini ancak hırsızlık yapmadıklarını saat ve gözlüklerin kendilerininkilere çok benzediği yanlışlıkla almış olabileceklerini söyledi. Polis merkezinde işlemleri tamamlanan şüpheliler, sağlık raporlarının alınmasının ardından cumartesi günü adliyeye götürüldü. Savcılık sorgusunun ardından 14 yaşındaki L.E.N. serbest bırakılırken, J. A. K., P. A., A. D. W.,  tutuklanma talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi. 

ALZHEİMER HASTASIYIZ, İFTİRA ATIYORLAR

Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nde tercüman eşliğinde ifade veren İngiliz kadınlardan J.A.K., kendisinin hırsızlık yapmadığını, diğerleri yaptıysa da görmediğini söyledi. Diğer sanıklarda hırsızlık suçlamasını reddetti. Hakimin güvenlik kamerası görüntülerini hatırlatması ve görüntülerde her şeyin çok net olduğunu belirtmesi üzerine P. A., A. D. W., aynı şekilde ifade vererek, “Alzheimer hastasıyız. Biz böyle bir şey hatırlamıyoruz. Bize iftira atıyorlar” dedi. 

“500 LİRALIK ZARARIM VAR”

İşyeri yetkililerinin saat ve gözlükler dışından olay nedeniyle 500 liralık zararları olduğu ve bu zararları giderilmediği için şikayetinden vazgeçmemesi üzerine şüpheliler tutuklanarak cezaevine gönderildi. Şüphelilerde ele geçirilen 5 saat 3 gözlük ve diğer ürünler mağaza yetkililerine teslim edildi.

DİŞ HEKİMİNE 8 BİN STERLİN

Öte yandan Pazar günü ülkelerine dönüş yapacakları öğrenilen İngiliz kadın turistlerden birinin Manavgat’a diş tedavisi için geldiği bir dişçiye 8 bin Sterlin verdiği belirtildi. Cumartesi günü randevuları olan şüphelilerin adliyede olduğunu öğrenen adının açıklanmasını istemeyen diş hekiminin adliyeye gelerek, ‘Ben paralarını aldım, şu dişleri taksam nasıl olur’ diye sordu. Görevlilerden bunun mümkün olmadığı yanıtını alan diş hekimi geri döndü.

Haber: Mithat ABAKAN

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum