İmar barışı yasası ile devlet, vatandaşı ile barışacak!

İmar barışı yasası ile devlet, vatandaşı ile barışacak!

MATSO, MASTOB ve Antalya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü işbirliği ile Konaklama sektöründe iştigal eden üyelere yönelik imar barışı toplantısı düzenlendi. Konaklama sektörünün yoğun ilgi gösterdiği toplantı yaklaşık 2 saat sürdü. Toplantıda konaklama sektörü sahiplerinin soruları yanıtlandı...

06 Temmuz 2018 - 12:38 - Güncelleme: 06 Temmuz 2018 - 13:37

 

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) ve Manavgat Side Turistik Otelciler Birliği Derneği (MASTOB) Antalya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü işbirliği ile imar barışı toplantısı düzenlendi. Otogar üstünde bulunan MATSO Çok Amaçlı Toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya konaklama sektöründe iştigal eden üyeler yoğun ilgi gösterdi.

Toplantıya Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, MASTOB Başkanı Cengiz Haydar Barut, Antalya Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Tevfik Altınay, MATSO Meclis Başkanı Ömer Kasapoğlu, MATSO Yönetimi ile yoğun bir topluluk katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, imar barışı ile ilçede 3. Toplantının gerçekleştiğini kaydederek ilk toplantıyı mahalle muhtarına yönelik gerçekleştirdiklerini söyledi. Diğer 2 toplantının ise MATSO tarafından düzenlendiğini ifade eden Çelik,  toplantılara katılım ilginin yoğun olduğunun altını çizdi. İmar barışı sonrasında yapı kayıt belgesinin alınması ile davalık olan birçok konunun düşeceğini kaydeden Dr. Çelik, “konaklama sektöründe de böyle sıkıntı yaşayanlar varsa bütün işletmelerimizin buna katılmasını temenni ediyorum” dedi.

MATSO Yönetim Kurulu başkanı Ahmet Boztaş, toplantının ikincisini gerçekleştirdiklerini belirterek “Daha önce üyelerimiz ve halkımıza yönelik imar barışı toplantısı düzenlemiştik. Bu ikinci toplantıyı ise konaklama sektörüne yönelik MASTOB ile birlikte organize ettik. Toplantının verimli geçmesini dileyerek katılımınız nedeniyle hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

İmar barışının; İmar ile ilgili sorunlarının karşılıklı barışın gerçekleşmesi ve sorunun çözülmesi amacıyla çıkarıldığını belirten Antalya Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Tevfik Altınay, “inşallah bu barış sonrasında imar ile ilgili sıkıntılar yaşamayacağız. Konuyu böyle anlamak ve yorumlamak gerekiyor” dedi. Toplantı Antalya Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Tevfik Altınay’ın katılımların sorularını cevaplandırması ile sürdü.

Toplantı yaklaşık 2 saat sürdü.

Haber: Kemal Dinç

Bu haber 1476 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hırsızlık yaptığı işyerine büyük tuvaletini yapan kadın kameraya yakalandı
Hırsızlık yaptığı işyerine büyük tuvaletini yapan kadın...
Manavgat Devlet Hastanesi'nde 633 bin hasta muayene oldu
Manavgat Devlet Hastanesi'nde 633 bin hasta muayene oldu