Jandarmadan şehit yakınları ve gazilere iftar yemeği

ANTALYA Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından, Side Jandarma Eğitim ve Dinlenme Kampı’nda şehit aileleri ve yakınlarına iftar yemeği verildi.

Jandarmadan şehit yakınları ve gazilere iftar yemeği
01 Haziran 2019 - 16:01 - Güncelleme: 06 Ocak 2020 - 01:45

İftar yemeğine Kaymakam Mustafa Yiğit, Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Yılmaz, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Kürşat Kutalmış Şenol, Müftü Mustafa Atillai Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir ve diğer yetkililerle birlikte, şehit yakınlarıyla ve gaziler katıldı.


İftar yemeğinde konuşan Kaymakam Mustafa Yiğit, Türk milletinin her daim vatan topraklarına sahip çıktığını belirterek, “Bu amaçla şehitlerimiz ve gazilerimiz, vatan topraklarında rahat ve huzur içinde yaşamamız için hiç çekinmeden canlarını ve kanlarını verdi. Onlara ne kadar teşekkür etsek azdır. Şehitlerimizin yakınları ve gazilerimiz her zaman devletin teminatı altındadır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum” dedi.


Yemekte, 1974 yılında Kıbrıs’a düzenlenen barış harekatında gazi olanlar için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti devleti tarafından tevdi edilen gazilik madalyaları da verildi.

HABER:Mithat ABAKAN

 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum