'Kasten öldürme' suçundan aranan şüpheliyi mahalle bekçileri yakaladı

ANTALYA’nın Manavgat ilçesinde ‘kasten öldürme’ ve ‘hırsızlık’ gibi çeşitli suçlardan aranan H.Y. mahalle bekçileri tarafından yakalandı. İlçede polis tarafından gerçekleştirilen operasyonlarda yakalanan çeşitli suçlardan hükümlü U.V. ve U.Ç. sevk edildikleri sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

'Kasten öldürme' suçundan aranan şüpheliyi mahalle bekçileri yakaladı
09 Ekim 2019 - 13:43 - Güncelleme: 09 Ekim 2019 - 13:46
Reklam

Manavgat’ın Örnek Mahallesi’nde köprü altında 2016 yılının Nisan ayında Niyazi Öcal, tartıştığı H.Y. tarafından bıçaklandı. H.Y. olay yerinden kaçarken, bıçaklı kavgada ağır yaralanan Niyazi Öcal, hastanede tedavi altına alındı. H.Y. hakkında ‘Kasten öldürme’ suçundan dava açıldı ve hakkında arama kararı çıkarıldı. 

Geçen Perşembe günü gece geç saatlerde, gece bekçileri davranışlarından şüphelendikleri H.Y.’ye kimlik kontrolü yapmak istedi. Gece bekçilerinden kaçmaya çalışan H.Y., kısa bir kovalamacanın ardından yakalandı. Yapılan kimlik kontrolünde H.Y. hakkında ‘Kasten Öldürme’ suçundan dava açıldığı ayrıca ‘Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek, Bulundurmak ve Kullanmak’, ‘Yaralama’ ve ‘Hırsızlık’ suçlarından da arandığının belirlenmesi üzerine göz altına alındı.

Polis merkezinde işlemleri tamamlanarak adliyeye gönderilen H.Y., savcılık sorgusunun ardından tutuklanması istemiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Manavgat 1’nci Sulh Ceza Hakimliği’nde ifade veren H.Y. tutuklandı.

Diğer taraftan Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri tarafından yapılan çalışmalar sonucunda, hakkında ‘yaralama’ ve ‘tehdit’ suçlarından 5 yıl 3 ay hapis cezası bulunan U.V. ile hakkında ‘Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek, Bulundurmak ve Kullanmak’, ‘Mala Zarar Verme’ ve ‘Tehdit’ suçlarından aranan ve ‘Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek, Bulundurmak ve Kullanmak’ suçundan 3 yıl 4 ay hapis cezası olan U.Ç. yakalandı. Polis merkezinde işlemleri tamamlanan şüpheliler sevk edildikleri adli makamlar tarafından tutuklandı.

Haber: Mithat ABAKAN

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum