Kayseri’de kaybolan kızlar yol kontrolünde bulundu

KAYSERİ’de ailelerinin kayıp başvurusunda bulunduğu 2 kız çocuğu Antalya’nın Manavgat ilçesinde yol kontrol uygulamasında otobüste bulundu. Kız çocuklarını çok para kazandırmak vaadiyle kandırarak Antalya’ya getiren, V.A. (23) tutuklandı

01 Temmuz 2019 - 00:02

 

İddiaya göre, sosyal medyada tanıştığı Kayserili 15 yaşındaki 2 kız çocuğunu kandıran V.A., çok para kazanmak vaadiyle uygunsuz fotoğraflarını temin eden ve bu fotoğrafları anne ve babalarına vermekle tehdit etti. Kız çocuklarının tehdit ve şantaj yoluyla uygunsuz görüntülerine sahip olan şüpheli, geçen hafta Kayseri’ye gelerek, çocuklarla buluştu. Onlara, kendisinin sosyal medyada yüzbinlerce takipçisi olan grup ve sayfaların sahibi olduğuna ve internet üzerinden canlı yayına katılıp soyunurlarsa haftada 30 bin lira kazandıracağını söyledi. Teklifi kabul etmemeleri halinde kendisinde bulunan fotoğrafları ailelerine göndereceğini belirten şüpheli V.A., Antalya’da bir gemi kiraladığını, bu gemiyle Akdeniz’de hem tatil yapacaklarını hemde çok para kazanacaklarını söyledi. Buluşma sırasında şüpheli V.A., kız çocuklarından birisine sarkıntılık suretiyle basit cinsel istismarda bulundu. Şüpheli V.A., geçen Salı günü kız çocuklarına da bilet alarak otobüsle Antalya’ya birlikte yola çıktı.
Kızlarının eve gelmemesi üzerine aileleri Kayseri’de polise giderek kayıp başvurusunda bulundu. Gece sabaha karşı Manavgat’ın Hacıobası yol kontrol noktasında durdurulan otobüste kimlik kontrolü yapan görevliler, iki kız çocuğunun yanlarında aileleri olmadığını fark edince otobüsten indirdi. Yapılan UYAP sorgusunda haklarında aileleri tarafından kayıp başvurusu yaptığının tespit edilmesi üzerine kız çocukları kendilerini otobüste bulunan V.A.’nın tehdit ederek Antalya’ya getirdiğini söyledi. Otobüsten indirilen V.A.’da kız çocuklarıyla birlikte Manavgat’ın Çenger Jandarma Karakolu’na götürüldü. 


Başlarından geçeni ayrıntılı bir şekilde jandarma görevlilerine anlatan kız çocuklarından sarkıntılık suretiyle cinsel istismara maruz kalan çocuk Antalya Çocuk İzleme Merkezi’ne (ÇİM) götürülerek uzmanlar eşliğinde ayrıntılı ifade verdi. Diğer çocuğunda karakolda pedagog ve avukat eşliğinde ifadesi alındı. Bu sırada jandarma kız çocuklarının ailelerine çocuklarının bulunduğunu haber verdi. 


Kız çocuklarını Antalya’ya getiren V.A.’ın şehir merkezinde bir pansiyonda yer ayırttığı belirlendi. V.A.’ın cep telefonunu inceleyen jandarma, çok sayıda kıza ait uygunsuz fotoğraf ve video olduğunu tespit etti. Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla V.A. hakkında ‘İnsan ticareti’, ‘İnsan ticareti kapsamında esarete tabi kılmak, kaçırmak ve bir yerden başka bir yere sevk etmek’, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’, ‘sarkıntılık suretiyle cinsel istismar’, ‘tehdit’ ve ‘şantaj’ suçlarından soruşturma başlatıldı. Jandarma, V.A.’ın cep telefonunda fotoğrafı ve görüntüsü bulunan kızlara ulaşmaya çalışıyor. 


Avukatı eşliğinde ifade veren V.A.’ın jandarmada işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. V.A. savcılık sorgusunun ardından sevk edildiği sulh ceza hakimliği tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. 


Kızlarını jandarmadan teslim alan aileler ise, jandarmaya çok teşekkür ederek, “Kızlarımızı Allah korudu, yol kontrol noktasındaki görevlilerin dikkati sayesinde kızlarımızın başına kötü bir olay gelmesi engellendi. Burada ailelere, çocuklarınıza sahip çıkın, sosyal medya kullanmasını engelleyemiyorsanız bile sık sık ne yaptığını kontrol edin” dedi.

HABER:Mithat ABAKAN

Bu haber 3811 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rüzgar ve yağış nedeniyle su alan tekne Kumköy sahilinde battı
Rüzgar ve yağış nedeniyle su alan tekne Kumköy sahilinde battı
TÜRSAB Manavgat Side BTK'da genel kurul yapıldı
TÜRSAB Manavgat Side BTK'da genel kurul yapıldı