Kesikbaş cinayetinde savcı ağırlaştırılmış ömür boyu ve 18 yıla kadar hapis istedi

ANTALYA’nın Serik ilçesinde eski eşi 2 çocuk annesi Leyla Kavak’a önce nitelikli cinsel saldırıda bulunup ardından başını keserek öldüren Mehmet Demirhan’a ağırlaştırılmış ömür boyu ve 18 yıla kadar hapis cezası istendi.

Kesikbaş cinayetinde savcı ağırlaştırılmış ömür boyu ve 18 yıla kadar hapis istedi
21 Kasım 2018 - 16:14 - Güncelleme: 24 Kasım 2018 - 10:50
Reklam

ANTALYA HABER MERKEZİ

Serik’in Akbaş Mahallesi’nde, 2014 yılında ormanlıkta, başı kesik cesedi bulunan 2 çocuk annesi Leyla Kavak'ın, eski eşi Mehmet Demirhan tarafından öldürüldüğü iddiasına ilişkin davanın görülmesine Manavgat 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Duruşmaya tutuklu sanık Mehmet Demirhan SEGBİS aracılığıyla Alanya Cezaevi’nden, kardeşi tutuksuz sanık Ömer Demirhan ile avukatları katıldı. Duruşmaya öldürülen Leyla Kavak'ın yakınlarından kimse gelmedi.


Duruşmada savcı esas hakkındaki görüşünü açıkladı. Savcı esas hakkındaki görüşünde Sanık Mehmet Demirhan’ın eski eşi Leyla Kavak’ı öldürmeye çok önceden karar verdiğini ve tasarladığını, aradan uzun süre geçmesine rağmen bu kararından vazgeçmediğini belirtti. , 28 Ağustos günü tasarladığı şekliyle eski eşini öldürdüğünü belirtti. Bu eyleminden dolayı sanığın ‘ağırlaştırılmış müebbet hapis’le cezalandırılmasını isteyen savcı, öldürülen Leyla Kavak’a ait iç çamaşırlarının incelenmesi sonucu Mehmet Demirhan’a ait meninin çıkması nedeniyle sanığın ‘nitelikli cinsel istismar’ suçundan 12 yıla kadar, öldürülen Leyla Kavak’ın kardeşine iftira atarak gözaltına alınmasına neden olduğu için 6 yıla kadar hapis cezasıyla da cezalandırılmasını istedi. Savcı esas hakkındaki görüşünde tutuksuz yargılanan sanık Ömer Demirhan’ın ise ‘suç delillerini yok etme gizleme ve değiştirmek’ suçundan 5 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi. 


Sanık Mehmet Demirhan, esas hakkındaki görüşe karşı savunmasını soran mahkeme başkanına, “Selamün aleyküm sayın başkanım, öncelikle sizi ve yüce mahkeme heyetini en derin saygılarımla selamlarım. Ben mütalaayı kabul etmiyorum. Ben suç işlemedim, suçsuzum. Beraatimi istiyorum” dedi. Tutuksuz yargılanan sanık Ömer Demirhan ise savcının esas hakkındaki görüşünü kabul etmediğini belirterek, kendisinin suçsuz olduğunu, ağabeyinin kendine iftira attığını beraatini istediğini söyledi.
Duruşma, sanıkların savcının esas hakkındaki görüşüne karşı son savunmalarını hazırlamaları için ileri bir tarihe ertelendi.


İDDİANAMEDEN

Manavgat 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın iddianamesinde, tutuklu yargılanan Mehmet Demirhan'ın, eski eşi Leyla Kavak'ı 14 Temmuz 2014 tarihinde öldürmeyi planladığı, 28 Ağustos'ta iş yerinden alarak önce eve götürdüğü ardından öldürülen kadının babasının evine götürme bahanesiyle Akbaş Mahallesi'nde ormana götürdüğü, başına taşla vurup bayılttığı, cinsel istismarda bulunduğu, ardından kafasını keserek, ormana attığı anlatıldı. İddianamede, tutuklu sanığın, olayın ertesi günü yaşananları kardeşine anlattığı ve birlikte cesedi ormana gömdükleri aktarıldı. İddianamede, ayrıca Mehmet Demirhan'ın 'nitelikli cinsel istismar' ve 'tasarlayarak ve canavarca hisle kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapsi, tutuksuz yargılanan kardeşi Ömer Demirhan'ın da 'suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirmek'ten 5 yıla kadar hapsi istendi. İddianamede Leyla Kavak'ın başının aramalara rağmen bulunamadığı da kaydedildi.

HABER:Mithat ABAKAN


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum