Küçük kız mahkemede sanığı görünce ağlamaya başladı.

Manavgat'ta görülen cinsel istismar davasında Tacettin Y.’yi (63) duruşma salonunda gören 8 yaşındaki mağdur N.E.Ç. ağlamaya başladı. Duruşmada ifade veren küçük kız, birlikte yaptıkları kamptan sonra sanığın kendisini baraja götürdüğünü söyleyerek, “Sanık beni kucağına aldı. Baraja doğru sallayarak, ‘Annene babana söylersen seni öldürürüm’ dedi” diye konuştu.

Küçük kız mahkemede sanığı görünce ağlamaya başladı.
21 Aralık 2018 - 14:45


Geçen yıl Temmuz ayında kendisiyle aynı binada oturan ve ailesinden izin alarak Sorgun’da kampa götürdüğü N.E.Ç.’ye geceleri çadırda cinsel istismarda bulunduğu ve ailesine söylememesi için tehdit ettiği öne sürülen Tacettin Y.’nin yargılanmasına Manavgat 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı. Duruşmaya tutuklu sanık Tacettin Y., N.E.Ç. annesi B.S. ve tarafların avukatları ve psikolog katıldı. 


Duruşma başlamadan önce jandarmalar tarafından salona getirilen sanığı görerek ağlamaya başlayan N.E.Ç. avukatı Yalçın Kırma ve annesi tarafından güçlükle sakinleştirildi. Sanığın kimlik tespiti yapılırken, küçük kızın avukatı Yalçın Kırma müvekkilinin sanıkla aynı ortamda bulunmaktan rahatsız ve huzursuz olduğunu, Türkiye’nin taraf olduğu uluslar arası sözleşmeler ve çocuğun menfaati gereğince sanığın ifadesi sırasında müvekkilinin salonda dışarısında beklemesini talep etti. Bunun üzerine mahkeme başkanı küçük kızı duruşma salonundan dışarı çıkarttı.


“AİLESİ KIZI YANLIŞ ANLADI, BABASI BENİ DÖVDÜ”


Mahkeme başkanı tarafından hakkındaki suçlamalara savunması sorulan sanık Tacettin Y., kendisinin böyle bir suç işlemediği belirtti. N.E.Ç.’yi annesinden izin alarak kampa götürdüğünü, kampta 4 tane daha çocuk olduğunu onlarla birlikte çadırda kaldıklarını belirten Tacettin Y. sözlerini şöyle sürdürdü:


“Kampı Kurban Bayramı’ndan 1 hafta 10 gün gün önce yaptık. N.E.Ç. kampta 5-6 gün kaldı. Ben kampta 1-2 gün kaldım. Onun dışında eve gidip geliyordum. Mağdurun anlattıkları doğru değil. Ben kesinlikle cinsel istismarda bulunmadım. Mağdurun ailesine olayı yanlış aksettirdiğini düşünüyorum. Ben mağduru baraja götürmedim. Şelaleye balık tutmaya gittik. Burada çocuk dikenlerin üstünden atladı. Dikenler üzerine yapıştı. Ben ayağındaki dikenleri aldım. Çocuk oradan dönüşte durumu ailesine anlatmış. Ancak ailesi yanlış anladı. Bu olaydan sonra N.E.Ç.’nin babası beni dövdü. Bana ‘Ben şikayetçi olmayacağım, sende olma. İnfazım var’ dedi. Bana ‘Evden taşın, kızım seni görünce rahatsız oluyor’ dedi. Bende evden taşındım. Aradan 1 ay geçince şikayetçi oldular.”


“AYNI ÇADIRDA YATTIK”

-----Sponsorlu Bağlantılar-----

Sanığın ifade vermesinin ardından duruşma salonundan sanık Tacettin Y. mahkeme başkanı tarafından dışarı çıkarıldı ve N.E.Ç., psikologla birlikte salona alındı. Sanığın kendisine hem ailesiyle birlikte oturduğu evde hemde kendi evinde vücudunun çeşitli yerlerine ellediğini belirten “Bunları annem ve babam görmediği zaman yapıyordu. Biz kampa gittiğimizde orada çocuklar vardı. Ben onların çadırında kalmadım. İlk gün kardeşimle birlikte Tacettin Y.’nin çadırında kaldık. Tacettin Y. ertesi günü kardeşimi eve gönderdi. Ondan sonra ikimiz kaldık. Geceleri yatarken benim vücudumu okşuyordu. Kaç kez yaptığını hatırlamıyorum” dedi. Kamptan sonra sanığın kendisini baraja götürdüğünü söyleyen N.E.Ç. “Sanık beni kucağına aldı. Baraja doğru sallayarak, ‘Annene babana söylersen seni öldürürüm’ dedi. Bende korktuğumdan anlatamadım” dedi.


YÖNLENDİRMEYE AÇIK


Duruşmaya katılan psikolog N.E.Ç.’nin anlatımlarının yaşına uygun olduğunu, yönlendirmeye açık olduğunu belirterek görüşlerine itibar edilebilir kanaat oluşturmadığını belirtti. 
N.E.Ç.ifadesinin ardından salonda çıkarılarak sanık Tacettin Y. içeri alındı. Mahkeme başkanı küçük kızın anlattıklarını sanığa anlatarak savunmasını sordu. Tacettin Y. kendisinin N.E.Ç.’yi baraja götürmediğini, ölümle tehdit etmediğini hatta ‘döverim’ bile demediğini söyledi.


BİZE GELDİ, YEMEĞİMİZİ YEDİ, ÇAYIMIZI İÇTİ


N.E.Ç.’nin annesi B.S.’de duruşmada verdiği ifade de, bahçede köpekleri olduğunu sanığın önce köpekleri sevmek bahanesiyle bahçelerine geldiğini, bu sırada hemşerilik bahanesiyle önce kayınvalidesi, ardından eşi ve sonrasında kendisiyle tanıştığını, daha sonra boş olan üst katlarına taşındığını anlattı. Zaman içerisinde sanığın kendileriyle samimiyeti ilerlettiğini ve kendilerinde güven sağladığını belirten anne B.S. “Sanık, bize geldi, yemeğimizi yedi, çayımızı içti. Ondan hiç şüphelenmedik hatta güvendik. Bir gün, akrabalarının geldiğini Sorgun’da kamp yapacaklarını söyleyerek kızım N.E.Ç.’yi de kampa götürmek için çok ısrar etti. Sorgun Boğaz mevkiindeki kampta arkadaşları ve onların çocukları da vardı. Gittikleri günün akşam eşimle bizde gittik, 1 saat kadar kaldık. Hatta küçük çocuğumuzu da bıraktık” dedi. 

-----Sponsorlu Bağlantılar-----

DOKTOR ‘KORKU VE STRESTEN’ DEDİ


Kampta herkesin çadırının olduğunu anlatan anne B.S. “Çocukların da çadırı vardı. Gece olunca sanık benim kızımı çocukların olduğu çadırdan kendi çadırına almış. Vücuduna dokunmuş. Kızım kamptan döndükten sonra ellerinde ve ayaklarında yanıklar çıktı. Hastaneye götürdüğümde doktor, ‘Bunlar korku ve stresten oluyor’ dedi” diye konuştu. 


KIZIMA ‘OYUN OYNUYORUZ BİZ’ DEMİŞ


Kızının olayı kendisine birkaç gün sonra anlattığını belirten anne B.S. şunları söyledi;
“Birgün kızım ‘anne sana bir şey söyleyeceğim ama babama söylemeyeceksin. Bana kızmayacaksın, beni dövmeyeceksin’ dedi. Evde bir odaya geçtik. Bana, sanığın kendisine yaptıklarını anlattı. Ben ‘nerene dokundu, okşadı?’ diye sorduğumda poposunu, cinsel organın olduğu bölgeyi, vücudunun üst kısımlarını gösterdi. Bunları yaparken de kızıma ‘Biz seninle oyun oynuyoruz’ demiş. Bu sırada eşimle Tacettin balığa gideceklerdi. Ben eşimi balığa göndermedim. O da kızının anlattıklarını dinledi.” B.S. bu olay nedeniyle eşinin kendisini suçladığını ve evden ayrıldığını da anlattı.
Duruşmada ifade veren tanıklar, Sorgun’kamp yaptıklarını Tacettin Y.’nin yanında kızla birlikte geldiğini, gündüzleri çalışan sanığın geceleri erkenden uyuduğunu, N.E.Ç.’nin kendi çocuklarıyla birlikte kaldığını anlattı.


DURUŞMA ERTELENDİ


Verilen aranın ardından mahkeme heyeti sanık Tacettin Y.’nin tutukluluk halinin devamına, Manavgat Devlet Hastanesi’nden N.E.Ç.’nin annesinin söylediği tarihlerde küçük kıza yapılan tedaviyle ilgili raporların istenmesine, N.E.Ç.’nin görüşlerine itibar edilip edilemeyeceği konusunda Adli Tıp Kurumu’ndan rapor alınmasına ve dosyadaki eksik hususların tamamlanması için duruşmayı ileri tarihe erteledi.

HABER:Mithat ABAKAN


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum