Kütüphane'den çıkamayınca ders çalıştılar

Önceki gün akşam saatlerinde başlayan sağanak yağmura İlçe Halk Kütüphanesi’nde yakalanan öğrenciler, oluşan yağmur göletinden dolayı dışarı çıkamayınca, yaklaşık 1 saat mahsur kaldıkları kütüphanede derslerine çalıştı. Kütüphane Müdürü Hidayet Oktay, yağmurun tarım için bereket anlamına geldiğini ifade ederek, “Yağmurun bereketi öğrencilerin kitap okumasına da vesile oldu” dedi.

Kütüphane'den çıkamayınca ders çalıştılar
28 Kasım 2017 - 16:10

Önceki gün Manavgat’ta etkili olan sağanak yağmur Manavgat İlçe Kütüphanesi’nde ders çalışan öğrencileri de etkiledi. Saat 16:30 sularında etkili olan yağış nedeniyle bir anda kütüphane çevresinde oluşan yağmur suyu göleti nedeniyle kütüphaneden çıkamayan öğrencilerin bir kısmı derslerine çalışmaya devam ederken, bir kısmı da kitap okudu.


Toplumda yağmurun bereket olarak kabul edildiğini ifade eden İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Hidayet Oktay, 16:30 ile 17:30 saatleri arasında etkili olan sağanak yağmur nedeniyle kütüphane çevresinin bir anda su ile dolduğunu, evlerine gitmek isteyen öğrencilerin ise bu nedenle kütüphaneden ayrılamadığını söyledi. Oktay, “Yağmur bir anda bastırınca dört tarafımız su göleti oldu. Evlerine gitmek üzere hazırlanan öğrencilerimiz bu nedenle kütüphaneden ayrılamadı. Yaklaşık bir saat boyunca kimi öğrencilerimiz kitap okurken, kimi öğrencilerimiz ise derslerine çalışmaya devam etti. tarım memleketinde bereket olan yağmur, burada yaklaşık 1 saat daha kalmak zorunda kalan öğrencilerimizin de ders çalışmasına vesile oldu. 17:30 gibi yağmurun şiddeti düşünce sularda çekildi, böylece öğrencilerimiz de evlerine gitti” dedi.

Haber: Ömer Karça

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum