Liseli Burak Demirci gözyaşlarıyla toprağa verildi

ANTALYA'nın Manavgat ilçesinde dün sabah saatlerinde motosikletle otel servis midibüsünün çarpışması sonuca hayatını kaybeden Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi 10'uncu sınıf öğrencilerinden 16 yaşındaki Burak Demirci Kavaklı mezarlığında defnedildi.

Liseli Burak Demirci gözyaşlarıyla toprağa verildi
19 Aralık 2017 - 14:11 - Güncelleme: 01 Şubat 2019 - 18:37

MANAVGAT TRAFİK KAZALARI - LİSELİ BURAK DEMİRCİ TOPRAĞA VERİLDİ

Ailesi tarafından Antalya Adli Tıp Kurumu’ndan alınarak Manavgat’a getirilen Burak Demirci için Kavaklı mezarlığından düzenlenen cenaze törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir, okul müdürleri, öğrenci arkadaşları ve yakınları katıldı. Cenazenin yıkanmasının ardından Burak Demirci’nin naaşı okul arkadaşları tarafından taşındı. Burak Demirci’nin naaşı kılınan cenaze namazının ardından arkadaşları ve yakınlarının gözyaşları arasında toprağa verildi. Cenaze töreninde Burak Demirci’nin babası 68 yaşındaki Mustafa Demirci’nin güçlükle ayakta durduğu görüldü.


AĞABEYİNİ DE MOTOSİKLET KAZASINDA KAYBETTİ
Burak Demirci’nin ağabeyi Kadir Demirci’nin 6 sene önce Hatay’ın Dörtyol İlçesi’nde meydana gelen motosiklet kazasında hayatını kaybettiği belirtildi. Cenaze törenine katılan üvey amcası Mehmet Karakoyun, 6 sene önce mahalle arasında meydana gelen trafik kazasında da ailenin büyük oğlu Kadir’i 20 yaşında kaybettiklerini belirtti. Ailenin Manavgat’ta yeni bir hayat kurmak için ilçeye 1 sene önce taşındığını söyleyen amca Karakoyun, “Takdir-i ilahi böyleymiş. Bizim yapacağımız, elimizden gelen bir şey yok. Allah’tan geldi ve yine O’na döndü” dedi. Oğullarını kaybettikleri için anne ve babanın çok üzgün olduğunu anlatan Mehmet Karakoyun, ölüm saati geldiğinde bundan kaçmanın imkanı olmadığını ve ölümden insanların ibret almaları gerektiğini söyledi.

SÜRÜCÜ TAMER C. TUTUKLANDI
Diğer taraftan 07 J 74931 plakalı otel servis midibüsüyle Burak Demirci’nin kullandığı 07 JL 664 plakalı motosiklete çarpan sürücü Tamer C. jandarmadaki işlemlerinin ardından dün akşam saatlerinde Cumhuriyet Savcılığı’na sevk edildi. Midibüsü sürücüsünün savcılıkta verdiği ifadesinde, kendisinin yola çıkış yaparken, motosikleti görmediğini söylediği belirtildi. Tamer C., taksirle adam öldürmek suçundan sevk edildiği sulh ceza hakimliği tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Mithat ABAKAN / Manavgat


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum