Manavgat'a doğal gaz ne zaman gelecek?

Antalya'da uzun süredir kullanılmaya başlayan Doğal Gaz, Manavgat'a yıllardır neden verilmiyor? Manavgat Belediye başkan adaylarının proje lansmanlarını sunmasının ardından tekrar gündeme gelen Manavgat Doğal Gaz projesi, Bakan Çavuşoğlu'nun açıklamasının ardından akıllarda soru işareti olarak kaldı...

09 Mart 2019 - 13:18 - Güncelleme: 09 Mart 2019 - 14:04

İKTİDAR YOKSA, DOĞAL GAZ DA YOK!

Cumhur İttifakı ve Ak Parti Manavgat Belediye Başkan Adayı Hasan Öz'ün  Cumhuriyet Meydanında sanatçı Gülşen konseri ile düzenlediği proje lansmanına destek vermek amacıyla Manavgat'a gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, uzun süredir Enerji Bakanlığı tarafından kente getirilmesi beklenen, fakat bir türlü tamamlanmayan Doğal Gaz konusu hakkında konuştu;

Mevlüt Çavuşoğlu; Bir bakıyoruz aylar geçiyor, Belediye Başkanı kente Doğal Gaz getireceğim diyor, eskiden doğal gaz dağıtımı büyükşehirlerin yönetimindeyken şimdi Enerji Bakanlığımızın yetkisine geçti, sen iktidar partisiyle el ele vermezsen Manavgat'a Doğal Gazı nasıl getireceksin? dedi. Çavuşoğlu, yetkiyi elinde bulunduran Enerji Bakanlığının gaz hizmetini kente bir türlü getirememesi ve projeyi yavaşlatması hakkında ise konuşmadı.

ÇAVUŞOĞLU İKTİDAR'I SEÇMEZSENİZ GAZ GELMEZ Mİ DEMEK İSTEDİ?

Enerji Bakanlığı tarafından Antalya il merkezi ve bir çok ilçesinde uzun süredir vatandaşın kullanımına sunulmaya başlayan Doğal Gaz, yıllar içerisinde Manavgat ilçesine bir türlü ulaştırılamadı. Bakan Çavuşoğlu'nun açıklaması sonrası akıllarda muhalif belediyelere çifte standart mı uygulanıyor? sorusu geldi. Manavgat'ta yaşayan vatandaşlar, Manavgat Belediyesinin iktidar partisinden olmaması nedeniyle hükümetin kente doğal gazı getirmediğini düşünüyor.

BAKANLIK VERMEZSE BELEDİYE YAPACAK

Kamu kurum ve kuruluşları tarafından yapılan tüm başvurulara rağmen Enerji Bakanlığı tarafından kente bir türlü doğal gaz verilmemesi nedeniyle çalışmalara başlayan mevcut Başkan Şükrü Sözen ve ekibinin, bakanlığın kente doğal gaz getirmemesi durumunda Manavgat'ın öz gücüyle yeni bir doğal gaz tesisi kuracağı ve kurulacak doğal gaz tesisi ile Manavgat halkına doğal gaz hizmeti vermek için hazırlıklar yaptığı konuşuluyor.

Manavgat Son Haber 

Bu haber 4293 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tarihi Selçuklu kervan yolu turizme kazandırılacak
Tarihi Selçuklu kervan yolu turizme kazandırılacak