Manavgat'a yeni yat limanı yapılacak

DENİZ Ticaret Odası (DTO) Antalya Şubesi Başkanı İnanç Kendiroğlu, Manavgat’a 800 yat kapasiteli yat limanı yapılacağını söyledi...

Manavgat'a yeni yat limanı yapılacak
31 Mart 2018 - 16:41 - Güncelleme: 03 Nisan 2018 - 20:23
Reklam

MANAVGAT'A YENİ YAT LİMANI PROJESİ

İMEAK DTO Antalya Şubesi tarafından Manavgat’ta bir otelde birlik ve dayanışma yemeği düzenlendi. Yemeğe DTO Antalya Şube Başkanı İnanç Kendiroğlu ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte yaklaşık 250 denizci katıldı. Yemekte konuşan İnanç Kendiroğlu, oda olarak üyelerin sorunlarını çözmek için gayret gösterdiklerini dile getirdi. 


Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından Manavgat’a yapılacak olan yat limanın projesinin hazırlandığını belirten Kendiroğlu, “Bu proje bugün tamamlandı. Manavgat’a 450’si denizde, 350’si karada olmak üzere toplam 800 yatın bağlanabileceği bir yat limanı yapacağız” diye konuştu. Manavgat Irmağı’nın denizle buluştuğu noktaya yapılacak olan yat limanıyla ilçeye büyük bir ekonomik girdi sağlanacağını kaydeden Kendiroğlu, “Toplam 410 bin metrekarelik bir alanda yapılacak olan yat limanı için ırmak ağzında düzenlemeler yapılacak. Koruma lavhaları ve bariyerler konulacak. Ayrıca Irmak giriş çıkışlarıyla çeşitli noktalara harekete duyarlı kameralar konulacak böylelikle Manavgat’tan insan ticaretinin de önüne geçilecek” dedi. Kendiroğlu, projenin dün akşamüzeri kendisine ulaştığını belirterek, maliyetinin yapılacak olan hesaplamaların ardından ortaya çıkacağını ancak gerekli izinleri alarak yat limanı inşaatına en kısa sürede başlayacaklarını dile getirdi.
Antalya bölgesinde yat ve teknelere plaka tanıma sisteminin uygulanmaya başlayacağını belirten Kendiroğlu, bunun için pilot bölge olarak Manavgat’ın seçildiğini belirtti. Kendiroğlu sözlerini şöyle sürdürdü:
“Teknelerin hepsine plaka verilecek. Kimileri özel plaka alacak kimileri de ticari plaka. Ticari plakada ise tur tekneleri farklı, yolcu tekneleri farklı plakalarda olacak. Her plakanın güzergahı belli olacak, yolcu alacakları yerler belli olacak. Plaka sistemiyle artık her isteyen istediği gibi taşıma yapamayacak.”

Haber: Mithat Abakan


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum