Manavgat Barış Suyu festivali başlıyor

Manavgat Barış Suyu festivali başlıyor

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, geçtiğimiz günlerde Antalya Akra Barut Otel’de yaptığı basın toplantısıyla 3 büyük festivalin tanıtımını gerçekleştirmişti...

06 Ağustos 2018 - 10:41 - Güncelleme: 10 Ağustos 2018 - 10:11

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, geçtiğimiz günlerde Antalya Akra Barut Otel’de yaptığı basın toplantısıyla 3 büyük festivalin tanıtımını gerçekleştirmişti. Tanıtıma çok sayıda Antalya ve Manavgat’ta görev yapan yerel ve ulusal basının temsilcileri katılmıştı. Başkan Şükrü Sözen, belediye başkan yardımcıları Hasan Şimşek, Sebahat Çevik, Oytun Eylem Doğmuş, Aydın Öz, Semra Öztürk ve belediye meclis üyeleri Ayşe Çetin, Nilsu Gündüz ile birlikte çıktığı basın toplantısında festivaller ile ilgili olarak basına bilgi vermişti.

Manavgat Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen, 22'inci Manavgat Barış Suyu Kültür, Turizm, Sanat ve Gençlik Festivali 10-12 Ağustos tarihleri arasında Manavgat Atatürk Kültür Merkezi önünde gerçekleştirilecek. 9 Ağustos Perşembe günü ise Cumhuriyet Meydanında çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

10 Ağustos Cuma günü 22'inci Manavgat Barış Suyu Kültür, Sanat, Turizm ve Gençlik Festivali başlayacak. Manavgat Belediyesi tarafından düzenlenen Festivale;  Hadise, Serdar Ortaç, Yüksek Sadakat, İrem Derici, İpek Demir, Jehan Barbur, gibi sanatçılar konser verecek. Festival kapsamında Cumhuriyet Meydanı altındaki sergi alanında “Barış Köyü” kurulacak. Çeşitli etkinlikleri içeren stantların kurulacağı Barış Köyü, gün içinde her yaşa hitap eden özelliği ile festivali gerçekleştirilecek.

Barış Köyü’nde yapılacak etkinlikler ise şöyle:

Cam atölyesi, ebru atölyesi, bileklik atölyesi, kitap ayracı atölyesi, küslerin barıştırıldığı barış standı yer alacak. 17.00-20.00 saatleri arasında aktif olacak olan köyde, çocuklar, gençler ve kadınlar için eğlenceli aktiviteler düzenlenecek. Ayrıca Atatürk Kültür Merkezi’nde fotoğraf ve resim sergileri de açılacak.

Haber: Kemal Dinç

Bu haber 6494 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Suriyeli Elsmudi cinayetinde sanıklara ceza yağdı
Suriyeli Elsmudi cinayetinde sanıklara ceza yağdı
Erkek çocuğa cinsel istismar sanığına 12,5 yıl hapis
Erkek çocuğa cinsel istismar sanığına 12,5 yıl hapis