Manavgat Belediyesine seçim oyunu: Gazetecinin Maaş yalanı işe yaramadı

Hükümete yakınlığıyla bilinen Sabah Gazetesinin Antalya yazarı Talat Öztuzsuz tarafından belediyelerin kadrolaşma sürecinde Manavgat Belediyesi'nde yaşanan 14 günlük maaş gecikmesini fırsat bilerek 30 mayıs 2018 tarihinde ''CHP'li belediyelerde kriz'' başlığıyla kaleme alınan haberde CHP'li Kemer ve Manavgat Belediyelerinin personellerine maaş ödemesi yapmadığı iddiasına Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen öyle bir açıklama yaptı ki, sosyal medya'da bu açıklamaya yüzlerce destek mesajı geldi..

Manavgat Belediyesine seçim oyunu: Gazetecinin Maaş yalanı işe yaramadı
31 Mayıs 2018 - 12:18 - Güncelleme: 31 Mayıs 2018 - 12:53

BAŞKAN SÖZEN: SİYASİ KAYGI GÜDEREK HABER YAPIYORLAR

Sabah gazetesinde yayımlanan haberin ardından açıklama yapan Başkan Şükrü Sözen, şunları söyledi;

30 Mayıs 2018 tarihli Sabah Gazetesi’nin 1. Sayfasında yayınlanan “CHP’de Vaatler Çok Maaşa Gelince Yok” başlıklı ve 5. Sayfadaki  “CHP’li Belediyelerde Kriz” başlıklı devam haberlerinde, Manavgat Belediyemizle ilgili olarak gerçeği yansıtmayan bilgiler yer almaktadır. Haberde, Manavgat Belediyemizde “300 işçinin 2 aydır maaş alamadığı” belirtilerek maaş ödemelerimizle ilgili olarak halkımız ve kamuoyu yanlış bilgilendirilmiştir. Bu yalan haber, belediyemizden bilgi alınmadan, şahsıma doğrulattırılmadan, yapılmıştır. Hele ki, belediyemizdeki maaş ödemelerinin, Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Muharrem İnce ile bağdaştırılması ise akıllara zarar bir habere bakış açısı olup, tamamen siyasi kaygı güdülerek yapıldığı net ve aşikardır.

Belediye başkanlığı yaparken, personelinin maaşını, kendi taşınmaz mülkünü satarak ödeyen bir babanın, belediye başkanı evladı olarak (İbrahim Sırrı Sözen), aldığımız öğreti gereği, 9 yıllık hizmet sürecimizde, işçinin, emekçinin alın terini, 1 gün bile kurutmadık. Kısıtlı imkan ve kaynaklara rağmen, hassasiyetimiz ve bu konudaki yüksek duyarlılığımız nedeniyle, Manavgat Belediyesi, her zaman çalışanının maaşını, günü gününe ödeyen nadir belediyelerden birisi olmuştur. Türkiye’nin içinde bulunduğu güç ekonomik koşullarda, bölgemizdeki Ak Partili belediyeler dahil, pek çok belediye personel maaşlarını aylarca ödeyemezken, Manavgat Belediyesi her zaman işçisinin emekçisinin hakkını, zamanında ödemeyi ilke edinmiştir. 

696 Sayılı KHK ile taşeron işçilerimizin kadroya geçişsüreciyle ilgili olarak Manavgat Belediyemiz, yasadan kaynaklanan yükümlülükleri, harfiyen ve zamanında yerine getirmiştir. Belediyemizde taşeron statüsünde çalışan 10 müdürlüğümüzdeki 1446 işçimizin kadroya geçişi ise sorunsuzca sağlanmıştır. Ancak yasanın bir gereği olarak kurulan belediye şirketimiz, yeni aktif olduğundan evraksal anlamda bir yoğunluk yaşandığı da bir gerçektir.

Tüm birim yetkililerimiz, işlemleri gerçekleştirmek amacıyla üstün performans göstermelerine rağmen, 2 adet müdürlüğümüzde (Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü) maaş ödemesinde sadece ve sadece 14 GÜNLÜK GECİKME söz konusu olmuş ve tüm personelimize eksiksiz bir şekilde maaş ödemeleri gerçekleştirilmiştir.

Şu an itibariyle hiçbir personelimizin, belediyemizden maaş alacağı kesinlikle bulunmamaktadır. Dolayısıyla belediyemizde, 300 işçinin 2 aydır maaş alamadığı ile ilgili ifadeler tamamen yanlıştır. Kamuoyuna saygılarımızla.

Yapılan açıklamanın ardından yüzlerce sosyal medya kullanıcısı Başkan Sözen'in paylaşımına destek mesajları yazdı...

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • ......
    1 yıl önce
    Istıraya devam baska partı kotulemekten kendı calısayım ucretlerını 1 ıle 5ı demıssınız ama daha dun 29 05 2018 tarihinde anca yatıra bılgınız sız anca konuşursunuz