Manavgat İmar barışı panelinde izdiham

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından tanınan İmar Barışı kanununun devreye girmesinin ardından işlem yapmak isteyen vatandaşlar, Manavgat Sanayi ve Ticaret Odası’nın organize ettiği İmar Barışı paneline akın etti...

Manavgat İmar barışı panelinde izdiham
29 Haziran 2018 - 18:19 - Güncelleme: 30 Haziran 2018 - 12:37
Reklam

 

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş’ın açılış konuşmasının ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 2016’da göreve atanan Antalya Çevre Ve Şehircilik İl Müdürü Tevfik Altınay ve ekibi vatandaşların sorularını yanıtladı, işlemlerin nasıl yapılacağını defalarca anlattı. Panele beklenenin oldukça üstünde vatandaşın katılması nedeniyle salondaki soğutma sistemleri ve salon yetersiz kalınca akıllara son günlerde sıklıkla konuşulan yeni kongre merkezi ihtiyacı da bir kez daha gündeme geldi.

EN AZ 13 MİLYON İMAR VE İSKAN SORUNU VAR

Antalya Çevre Ve Şehircilik İl Müdürü Tevfik Altınay, panelde yaptığı bilgilendirme konuşmasında, Türkiye genelinde bulunan 26 milyon konuttan en az 13 milyonunda imar sorunu bulunduğunu, kamuoyunda "İmar Barışı" olarak bilinen, 13 milyon konutun imar ve iskan sorununu çözmesi hedeflenen düzenleme kapsamında yıllardır sorunlu hale gelen imar ve iskan sorunlarının artık bir çözüme kavuşacağını, bu konuda çözüme ihtiyacı olan mülk sahiplerinin E-Devlet üzerinden mülklerine özel yapı kayıt belgesi almaları gerektiğini, 8 Haziran'da alınmaya başlayan başvuruların 31 Ekim 2018’e kadar devam edeceğini belirtti. İlgili işlemler için ödenmesi gereken tutarın yatırılması için son tarih 31 Aralık 2018.

Toplantı sonunda MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş tarafından Antalya Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Tevfik Altınay’a plaket takdim edildi.

 Toplantıya MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, Meclis Başkanı Ömer Kasapoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Oytun eylem Doğmuş, Manavgat Sanayici İş Admaları Derneği Başkanı Turgay Akar,  Antalya Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Tevfik Altınay, Müdür Yardımcısı Ceyhan Öğren Eçiş, Yüksek Mimar Ansu Yetiz Özden,  MASTOB Başkanı Cengiz Haydar Barut, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Özden, MATSO Yönetimi ile kalabalık bir topluluk katıldı.

Haber: Adem Polat


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum