Manavgat’ın Yöresel Ürünleri Türkiyenin Beğenisine Sunuluyor

Manavgat'ın Yöresel Ürünleri Türkiyenin Beğenisine Sunuluyor

MATSO Yönetim Kurulu Ahmet Boztaş yaptığı basın toplantısında 24-28 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX)’te açılan stantta MATSO olarak açacakları stantta Manavgat’ın yöresel ürünleri Türkiye’nin beğenisine sunacaklarını söyledi.

22 Ekim 2018 - 13:28

Boztaş, “Manavgat’ın yöresel ürünleri Türkiye’nin beğenisine sunacağız”

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’un desteğiyle Antalya Ticaret Borsası (ATB) öncülüğünde düzenlenecek Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX) ziyaretçilerine kapılarını açıyor. MATSO Yönetim Kurulu başkanı Ahmet Boztaş düzenlediği basın toplantısında YÖREX’in ziyaretçilerine kapılarını 9.kez açacağını belirterek “24-28 Ekim 2018 tarihleri arasında Antalya'da, ANFAŞ Fuar alanında gerçekleşecek fuara 72 ilden kurum, oda, borsa ve ilgili firmalar katılırken yaklaşık 200 bin ziyaretçi hedefleniyor” dedi.

YÖRESEL ÜRÜNLERİN EKONOMİYE KAZANDIRILMASI İÇİN ÖNEM BİR ORGANİZASYON

YÖREX Anadolu’da yetişen bütün yöresel değerlerimizi, ülkemizin bütün renklerini bir araya getirdiğine vurgu yapan Boztaş, her geçen daha da büyüyen fuarın yerel ve yöresel değerlerin ekonomiye kazandırılması için iyi bir fırsat olduğunu kaydetti. Boztaş, YÖREX’le bir yandan ürünlerin tanıtımını yaparken, diğer yandan bu ürünlerin markaya ve ticari değere dönüşmelerine katkı sağladıklarını ifade etti.

FUAR YÖRESEL ÜRÜNLERİMİZİN MARKALAŞMASI İÇİN ÖNEMLİ

Manavgat’ın turizmden sonra en önemli ikinci ekonomik geliri tarım olduğunun altını çizen Boztaş, “Kentimiz de yetişen yöresel ürünlerinin tanıtılarak markalaştırılması için YÖREX fuarı da çok önemli bir katkı koymaktadır. Yöresel ürünlere coğrafi işaret almak ve markalaşma açısından çok önemlidir. Yöresel ürünlerin ticarileşme sürecini desteklemek, yöresel ürünlerde markalaşmayı sağlamak, yöresel ürünlerin üretimini ve katma değerini artırmak, yöresel ürünleri üreten işletmelerin üretim kapasitesini en üst seviyeye çıkarmak, yöresel ürünlerle kamuoyunu buluşturarak yerel ve milli üretiminin öneminin altını çizmek ve yörelerin tanıtımını yapmak, fuarın başlıca amaçları arasında yer alıyor” dedi.

“MANAVGAT’IN TADI VAR”  

MATSO olarak fuarda yapılacak tanıtım çalışmaları için titiz bir çalışma yürüterek çalışmaları tamamladıklarını anlatan Boztaş, “Manavgat ürünlerinin yer aldığı şık tasarımlı MATSO standında Manavgat bölgesinde yetişen 9 ürünü tanıtacağız. Fuara kentimiz yetişen yöresel ürünlerimizin kendisine has aroması ve tanıdını anlatmak amacıyla   “Manavgat’ın tadı var” sloganı ile katılıyoruz”

“BİZİM TADIMIZ BAŞKA”

“Ürünlerimizin tanıtımını yaparak marka haline getirilebilmeyi hedeflemiyoruz. Bizim tadımız başka” diyoruz. 9’cusu gerçekleşen YÖREX Fuarına son 5 yıldır ciddi hazırlıklar yaparak katılmaktayız”

MATSO, YÖREX'TE MANAVGAT'IN 9 YÖRESEL ÜRÜNÜNÜ TANITACAK

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi görsel olarak çok güzel bir stant hazırlandığına değinen Boztaş, “standımızda Manavgat susamı, Manavgat tahini, Manavgat portakalı, Manavgat zeytinyağı, Manavgat narı, Manavgat Belenobası karpuzu, Manavgat defnesi, Manavgat keçiboynuzu, Manavgat Muzu ürünlerimizi tanıtacağız.''

HERKESİ STANDIMIZA VE FUARA BEKLİYORUZ

“Fuara ilgi her geçen yıl artıyor. Fuar gerek katılımcı gerekse ziyaretçi sayısı ile her yıl büyüyen bir fuar. Bu yıl da fuara geçen yıla göre daha fazla ilginin olacağını düşünüyorum. Herkesi fuara davet ediyoruz. Üyelerimizi, Manavgatlıları, herkesi standımıza ve fuara bekliyoruz."

Bu haber 846 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Suriyeli Elsmudi cinayetinde sanıklara ceza yağdı
Suriyeli Elsmudi cinayetinde sanıklara ceza yağdı
Erkek çocuğa cinsel istismar sanığına 12,5 yıl hapis
Erkek çocuğa cinsel istismar sanığına 12,5 yıl hapis