Manavgat MYO Müdürü Hakan Sert Profesörlük unvanı kazandı

Akdeniz Üniversitesi Manavgat Meslek Yüksekokulu (MYO) Müdürü Hakan Sert’in Profesörlük unvanına hak kazanması nedeniyle, MYO binasında sürpriz kutlama kokteyli düzenlendi..

Manavgat MYO Müdürü Hakan Sert Profesörlük unvanı kazandı
09 Aralık 2017 - 00:36

Kutlama törenine Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, Manavgat Belediyesi Kültür Müdürü Halis Akkaya, oda başkanları, Hakan Sert’in ailesi, çalışma arkadaşları ve öğrenciler katıldı. Kutlamada ayrıca Prof.Dr. Hakan Sert’in kız kardeşi ve yeğeni tarafından sürpriz çiçek takdimi gerçekleştirildi.


Kutlamada konuşan MAYÖV Yönetim Kurulu üyesi Mücahit Tatar; “Prof. Dr. Hakan Sert benim gerek Yüksek Öğretim Vakfında görev aldığım dönem, gerek yüksekokulumuzun kuruluşundan beri tanıdığım, çalışkanlığıyla, dürüstlüğüyle, vatanseverliğiyle tanıdığım çok sevdiğim bir kardeşim. Kendisinin bu akademik unvanını, başarısını tebrik ediyorum. Öncelikle annesini, babasını böylesine vatansever, hayırlı bir evlat yetiştirdikleri için tebrik ediyorum. Eşi Prof. Dr. Hacer Bakır Sert hanımefendiyi tebrik ediyorum. Birbirlerine ne kadar destekçi olduklarını bilen bir insanım. Ailesini, evlatlarını, çalışma arkadaşlarını tebrik ediyorum, kendisini yetiştiren hocalarını tebrik ediyorum. Bizim de değerli kardeşimizden isteğimiz, arzumuz kendisi gibi değerli, başarılı, millete, memlekete faydalı öğrenciler yetiştirmesi. Sevgili kardeşim Profesörlük unvanın hayırlı olsun, Allah yardımcın olsun. Ayrıca Manavgat’ın fakültesinde hizmet eden arkadaşlarımızın arasında bizim ikinci kez Profesörlük unvanını kutlamamızdı bu. Burada değerli akademisyen arkadaşlarımız var. İnşallah Manavgat Üniversitesi’nin de kurulmasıyla ki -burada sizlerin desteği son derece önemli, sağ olsunlar MATSO’dan, Manavgat Belediyesi’nden çok ciddi destekler almaktayız- böylesine değerli akademisyen kardeşlerimizin de Profesörlük unvanını kutlayacağımız törenlerin olmasını diliyorum. ” dedi. 


Ardından ise Manavgat MYO Müdürü Prof. Dr. Hakan Sert duygu ve düşüncelerini belirten konuşmayı gerçekleştirdi. Prof. Sert konuşmasında; “Öncelikle bu güzel günde bizleri bir araya getirenlere, bu sürprizde emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Söylemek kolay olmasa da bu mesleği yapmaya başlayalı 20 yıl olmuş. Bunun yaklaşık 15 yılı Manavgat’ta geçirdim. 15 yıl boyunca çok değerli dostlar edindim. Hepiniz destek verdiniz çok teşekkür ediyorum. Burada MYO olarak, bu okul buranın ilk üniversitesi, üniversite binası. Burada bulunan herkesin, buranın kurulmasında mutlaka anıları vardır, destekleri vardır. Hepinize çok teşekkür ediyorum destekleriniz için. Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü işbirliğiyle ve birçok kişi ve kurumun desteği ile yapılan bu bina büyüyerek devam ediyor. Manavgat’ımıza 2. Fakülte açıldı, yaklaşık 500 öğrenci ve öğretim görevlileri ile eğitime başlandı. Toplamda 4 bin öğrencimiz oldu üniversite camiamız içerisinde. Ve bu 4 bin öğrenci artarak devam ediyor. Kısa dönemdeki hedefimiz 10 bin öğrenci ve yaklaşık 100 çalışan düşünüyoruz sayı olarak. Bu sayılar uzun dönemde 50 bin öğrenci ve bin çalışan gibi sayılara ulaşmasını diliyoruz. İleriye yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Öncelikle Manavgat Kaymakamlığımız desteğiyle olmak üzere, ilçemizde daha çok fakülteler, üniversiteler kazandıracağız. Bu sayede Manavgat’ın akademik ve kültürel açıdan ve istihdam açısından büyük bir açığını gidermiş olacağız. Bu zamana kadar üniversite için katkıda bulunan yardımseverlerimizi ve destekçilerimizi saygıyla selamlıyorum. 2018 yılının hepinize sağlık, başarı ve mutluluk getirmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.


Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit ise konuşmasında şu cümlelere yer verdi; “Hepinizin bildiği gibi göreve yeni gelmem nedeniyle Manavgat’ı tanımaya çalışıyorum. Potansiyeli nedir, kaynakları nedir, insanlar neyle uğraşır, neyden mutlu olurlar bunları öğrenmeye çalışıyorum, şu an öğrenme aşamasındayım. Ama ilçede büyük bir heyecan olduğunu görüyorum, insanların emeğini ortaya koyarak çok güzel şeyler yaptığını görüyorum. Bizden beklentileri mutlaka var, neticede devleti temsil ediyoruz.  Elimizden geldiğince katkı sağlamaya çalışacağız. Tabi en tepede oturuyor gibi dursak da rüzgar çok sert estiğinden zaman zaman bir takım sıkıntılar yaşadığımızı söylemekte yarar var. Ama problemleri ve günlük keşmekeşleri bir yana bırakıp, projelere odaklanmak gerekir. Bunu da hep birlikte yapacağız, yapmalıyız. Özellikle akademisyen camiamız bizim beynimiz. Onlar ne kadar proje üretirse biz de yanlarında olacağız. Onlar olmadan ciddi işler, projeler yapmak mümkün değil. Çağ bilgi çağı. Bu çağda bilgi ne kadar iyi kullanılırsa, üretilebilirse Türkiye Cumhuriyeti çok daha iyi yerlerde olacaktır. Hakan Hocamızı tebrik ediyorum. Başka akademisyenlerimizi bu eğitim kadrosuna katarak ileride Manavgat Üniversitesi hayalini gerçekleştirmek nasip olur. Çünkü bu nüfusta bu kapasitede bir ilçe kapasitesini aşacak duruma gelmiş görünüyor. Hayırseverlerimiz özellikle eğitim alanında kendini gösteriyor, onlara minnettarız. Bu heyecanın devam etmesini diliyorum.” 
Konuşmaların ardından, davetliler eşliğinde kutlama pastası kesildi. Kutlama pastasının kesiminin arkından kutlama kokteyl şeklinde devam etti. 

Haber-Foto: Duygu KAYA


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum