Manavgat Özel Başarı Anadolu Lisesi, yeni eğitim hayatına başlıyor

Antalya'nın Manavgat İlçesi'nde 2005 yılında 'Türkiye'nin Örnek Okulu' sloganıyla Eğitim hayatına başlayan Özel Başarı Koleji yeni bir eğitim hayatına başlıyor...

20 Ağustos 2018 - 10:29

 

Özel Başarı Anadolu Lisesi, 2018-2019 Eğitim – Öğretim yılında 9.Sınıf öğrencileri ile eğitim ve öğretime başlıyor.

Anaokulundan liseye uyguladığı kişiye özgü, modern eğitim model ve uygulamalarıyla öğrencilerine 21. yüzyıl becerilerini kazandıran Başarı Koleji, “Kaliteli eğitimi daha çok öğrenciye ulaştırmak” ilkesiyle yeni eğitim öğretim yılında mevcut kampüsü içinde fiziki olarak yeniden yapılanan Başarı Anadolu Lisesi’nin kapılarını öğrencilere açıyor.

Başarı Koleji’nin Yönetim Kurulu Başkanı Numan Gödek, Anaokulu,  İlkokul ve Ortaokul kademelerinin bulunduğu Başarı Koleji Kampüsü’nde velilerden gelen yoğun istek üzerine önümüzdeki yıl yeni bir kampüs yapılanması ile Özel Başarı Anadolu Lisesi’nin açılacağının müjdesini verdi.

Başarı Koleji Genel Müdürü Nazmi Ünal ise konu ile ilgili yaptığı açıklamada;

''Türkiye’nin Örnek Okulu, sloganı ile 2005 yılında kuruluşumuzdan bugüne elde ettiğimiz ‘50 Türkiye Birinciliği’, her yıl ulusal sınavlarda Antalya rekorlarını değiştiren ‘Genel Başarı Ortalamamız’ uluslararası düzeyde kıvanç kaynaklarımız ‘Avrupa Dil Ödülümüz’ ve ‘Yeşil Bayrak Ödülümüz’, ancak çok seçkin ve Türkiye’de sayılı kurumun sahip olabildiği ‘Beyaz Bayrak Gıda Güvenliği Ödülümüz’ ve işte tüm bunların bileşkesi durumunda olan ‘Yüksek Eğitim Standartlarımız’, çocuklarımıza sunduğumuz pozitif konforu sürekli ve gerçekçi planlamalarla geliştiriyor oluşumuz geleceğe dönük iyimserliğimizin kaynağı durumunda.

Tüm bunlardan ve 13 yıllık eğitim tecrübemizden yola çıkarak Başarı Koleji çatısı altında Anadolu Lisemiz ile öğrencilerimizi buluşturuyoruz.

Lisemiz ile ilgili çalışmalarımıza planlı bir şekilde devam ediyoruz. Lise öğretmen kadromuzu seçerken çok titiz bir değerlendirme sonucunda alanında deneyimli öğretmenlerden seçerek kadromuzu oluşturmaya özen gösterdik.

Hedefimiz sıradan bir lise açmak değil. Nasıl ki ortaokuldan sonra öğrencilerimizi bölgenin, ülkenin, dünyanın en iyi liselerine gönderiyorsak, liseden sonra da öğrencilerimizi ülkenin, dünyanın en iyi üniversitelerine göndermek. Bunu okulumuzdaki gerek fiziki yapılanma gerekse çok farklı akademik yapılanmamızla ve çok güçlü idare ve öğretmen kadromuzla başaracağımızdan hiç kuşku duymuyoruz. Bu yapılanma ile hedefimiz sadece Manavgat’tan değil tüm bölgeden öğrenci almak. Yine bu öğrencileri kendi değerlerimizle donatılmış, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, disiplinli, soran, sorgulayan, yorumlayan, her türlü kötü alışkanlıklardan uzak, her alanda sağlıklı gençler olarak geleceğe hazırlamak öncelikli hedeflerimiz.

Yeni eğitim ve öğretim yılında öğrencilere yönelik birebir dersler, tamamlama dersleri, deneme sınavları, etkin rehberlik ve etütlerle desteklenecek şekilde programımızı yaptık. Okulumuzda eğitimin yanı sıra kişisel becerilerde ön planda tutulmaktadır. Bu nedenle kültür, sanat ve spor projelerine büyük önem veriyoruz.” şeklinde konuştu.

Haber: Kemal Dinç

Bu haber 2664 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tarihi Selçuklu kervan yolu turizme kazandırılacak
Tarihi Selçuklu kervan yolu turizme kazandırılacak