Manavgat Şelalesi 1 aydır sular altında

Antalya’nın Manavgat ilçesinde bulunan dünyaca ünlü Manavgat Şelalesi’nde aşırı yağışlar sonucu son 1 aydır su seviyesinin yüksek olmasından dolayı işletmeler kapalı, turistler tarafından ziyaret edilemiyor.

05 Şubat 2019 - 19:20

MANAVGAT HABER MERKEZİ

Antalya ve çevresinde görülen aşırı yağışlar nedeniyle Manavgat Şelalesi ve çevresindeki işletmeler, yılbaşından bu yana sular altında bulunuyor. Manavgat Şelalesi’ni besleyen Manavgat Irmağı ve Naras Çayı’nda bulunan Oymapınar, Manavgat ve Naras barajlarında yükselen su seviyesi nedeniyle sürekli su bırakılması sonucu dünyaca ünlü Manavgat Şelalesi’ndeki seyir teraslarının bir bölümü sular altında kaldı. Birçok iş yerini su bastığı Manavgat Şelalesi’nde işletmeleri Ocak ayı başından bu yana kapalı duruyor. Seyir teraslarının sular altında kalması nedeniyle şelaleyi görmeye gelen yerli ve yabancı turistler hayal kırıklıyla geri dönüyor.


1 AYDIR SULAR ALTINDA


Son 1 aydır ırmakta su seviyesinin yüksek olması nedeniyle Manavgat Şelalesi’nin sular altında olduğunu belirten çalışanlardan İbrahim Günseven, “Bir aydan beridir bu şekilde sular yüksek ve şelale sular altında. Şelale olmadığı için girişlerden belediye para alamıyor. İçerideki işletmeler maddi olarak çok zararda. Gelen misafirlerin hepsi ‘Şelaleyi göremiyoruz, her taraf kötü’ diye isyan ediyor. İşletmemizin alt katı sular altında, üst katında tavanlar çöktü. İşletme çalışanları da maddi olarak mağdur durumda” dedi.

HABER:Mithat ABAKAN

Bu haber 1844 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ceycey
    8 ay önce
    Tek sıkıntı ziyaretçi gelmemesi mi ordan boşa akan tonlarca su kimsenin umrunda değilmi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rüzgar ve yağış nedeniyle su alan tekne Kumköy sahilinde battı
Rüzgar ve yağış nedeniyle su alan tekne Kumköy sahilinde battı
TÜRSAB Manavgat Side BTK'da genel kurul yapıldı
TÜRSAB Manavgat Side BTK'da genel kurul yapıldı