Manavgat şoförlerinden Zeytin Dalı konvoyu

Manavgat İlçesi’nde okul ve personel servisleri tarafından Suriye’nin Afrin kentindeki terör örgütü mensuplarına yönelik düzenlenen Zeytindalı Harekatı’na destek amacıyla konvoy düzenlendi ve kurban kesildi...

Manavgat şoförlerinden Zeytin Dalı konvoyu
17 Mart 2018 - 16:38 - Güncelleme: 17 Mart 2018 - 17:16

MANAVGAT'TAN ZEYTİN DALI KONVOYU

Manavgat'ta Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası tarafından Zeytindaı harekatına katılan Mehmetçiklere destek amacıyla düzenlene konvoya yaklaşık 200 servis aracı katıldı. Manavgat’ın Çakalderesi mevkiinde başlayan ve şehir içinden geçerek Külliye camii önünde sona eren konvoyun ardından kurban kesildi ve dua edildi. Konvoyun geçişi sırasında vatandaşlar alkışlarla trafikteki araçlar ise araçlar kornalarını çalarak destek verdi. Kesilen kurbanın geçtiğimiz günlerde Irak’In kuzeyinde şehit olan Sözleşmeli Er Cumali Gür’ün ailesine verileceği belirtildi.


HER ZAMAN DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ
Servisçi esnafının birlik ve beraberlik içerisinde Afrin’de ki terör yuvalarını temizlemek için mücadele eden Mehmetçiğin yanında olduğunu belirten Manavgat Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Mustafa Aydın; “Allah, kahraman ordumuzu ve polisimizi her alanda korusun ve onlarla olsun. Bizler Zeytin dalı operasyonuna sonuna kadar destek veriyoruz. Sınır güvenliğimizin sağlanması ve ülkemizin terör belasından temizlenmesi adına her zaman devletimizin ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin yanında olduğumuzu ve her zaman göreve hazır olduğumuzu bildiririz” dedi.


GAZİ VE ŞEHİT ÇOCUKLARI ÜCRETSİZ TAŞINACAK
Servisçi esnafından bir günlük hak edişlerini Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı ve Mehmetçik Vakfı’na bağışlamalarını isteyen Başkan Aydıni “İlçemizde bulunan tüm şehit ve gazi yakınlarımızın çocukları tarafımızdan ücretsiz olarak taşınacaktır. Bu vatan uğruna şehit düşen asker ve polislerimize Allahtan rahmet, gazilerimize acil şifalar dileriz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi; ‘Ne Mutlu Türküm diyene” diyerek sözlerini tamamladı.

Haber & Fotoğraf: Mithat AbakanFACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum