Manavgat Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü Koruyucu Ailelerle İftar Yemeğinde

Manavgat Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü, Manavgat’ta yaşayan koruyucu aileleriyle iftar sofrasında buluştu. Düzenlenen ftar yemeğine Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit ve eşi de katıldı.

01 Haziran 2019 - 16:41 - Güncelleme: 01 Haziran 2019 - 16:56
Reklam

MATSO yönetim kurulu üyelerinden Taner Duran’ın sahibi olduğu River Suite Hotel’ de gerçekleştirilen yemekte konu ile ilgili yapılan açıklamada, kendi öz aileleri tarafından bakımı mümkün olmayan ve devletin yurt ve yuvalarında bakım altında olan çocuklar koruyucu aile ortamında sevgi ile büyümeleri sağlandığı belirtilerek, Manavgat’ta 6 ailenin yanında 9 çocuğun bakımının sağlandığı belirtildi.


İftar yemeğinde Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, dinimizin yetim hakkının korunmasını bütün ibadetlerden üstün tuttuğunu belirterek koruyucu ailenin önemine değindi. Yiğit, Manavgat’ta koruyucu aile sayısının artması temennisinde bulundu.
Sosyal Hizmetler Müdürü Nihal Etci, kurumda kalan çocukların öz bakımlarının yerinde karşılandığı ancak aile sevgisini, sıcaklığını verilemediğini, bu sebeple koruyucu ailelerin çocuklara evlerinin ve gönüllerinin kapılarını açarak yüksek manevi duygularla bakımlarını özenle sağladıklarını söyledi. 


Etci, Manavgat’ta 6 koruyucu aile olduğunu, bunlardan 2 ailenin kendi çocukları yanında 2 kardeş koruyucu çocuk sahibi, 2 tek ebeveynli 2 koruyucu annenin, 1 ailenin de hiç çocukları olmadığı, 1 kız çocuğuna koruyucu aile olduklarını ifade ederek, “Koruyucu aileler sahiplendikleri çocukları öz çocuklarından ayırmıyorlar. Ailelerimiz sosyal hizmet uzmanları tarafından ziyaret ediliyor, her zaman işbirliği içinde çalışıyorlar. İlçemizde koruyucu aile sayısının artması için tanıtım çalışmaları yapıyoruz ve tanıtıma devam edeceğiz” dedi.

HABER:Mithat ABAKAN

Bu haber 776 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Otomobillerden hırsızlık yapan şüpheli yakayı ele verdi
Otomobillerden hırsızlık yapan şüpheli yakayı ele verdi
Üniversite öğrencilerine 'AIDS' semineri
Üniversite öğrencilerine 'AIDS' semineri