Manavgat’ta 2019 fidan dağıtıldı

Manavgat'ta 2019 fidan dağıtıldı

Manavgat'ta orman işletme müdürlüğü tarafından 2019 yılına girerken 2019 fidan dağıtımı gerçekleştirildi. 

31 Aralık 2018 - 13:09 - Güncelleme: 31 Aralık 2018 - 13:42

MANAVGAT HABER MERKEZİ


Yılbaşı kutlamalarında sembol olmuş çam ağacı süslemelerinden yola çıkan Orman Genel Müdürlüğü, yeni yılda çam ağacının kesilmesi yerine fidan dikilmesini özendirmek amacıyla ‘Fidan dik orman olsun, yaşanacak yurdun olsun’ projesini uygulamaya koydu. Proje kapsamında Manavgat Orman İşletme Müdürlüğü bir alışveriş merkezinde stant açarak; servi, fıstık çamı ve keçiboynuzu olmak üzere toplam 2019 yılına girerken 2019 fidan dağıttı.


BÜYÜK İLGİ GÖSTERİLDİ


Alışveriş merkezinde kurulan stant, başta çocuklar olmak üzere vatandaşlar ve alışveriş merkezine gelen yabancı turistlerden büyük ilgi gördü. Fidan almak için uzun kuyruk oluşurken, Taşağıl Orman İşletme Müdürü Ali Karateke de fidanların nasıl dikileceği konusunda bilgilendirmede bulundu. Fidanın yanı sıra soğuk kış günlerinde vatandaşların içlerini ısıtması için Orman Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan bitki çayları da vatandaşlara hediye edildi.


HALKIMIZ FİDAN DİKMELİ


Yeni yılın Manavgat, Antalya ve Türkiye’ye hayır getirmesini temenni ettiğini ifade eden Manavgat Orman İşletme Müdürü Sedat Çalış, “Bu proje ile yeni yılda çam ağaçlarının kesilmesi yerine halkımızın fidan dikmesini arzuluyoruz. Türkiye genelinde 250 bin fidanın dağıtılmasının amaçlandığı proje kapsamında bizde Manavgat Orman İşletme Müdürlüğü olarak, 2019 yılına girerken 2019 fidan dağıttık. Zaten yıl içerisinde yaptığımız çalışmalarla Manavgat’ı ağaçlandırmaya ve orman alanlarını genişletmeye devam edeceğiz. Ormanlarımız için elimizden gelen çabayı göstereceğiz” dedi.

HABER:Mithat ABAKAN

Bu haber 400 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Manavgat'ta bir kişi alkol almak için babasının ineğini çaldı
Manavgat'ta bir kişi alkol almak için babasının ineğini çaldı
Apartmandaki hırsızı gece bekçisi yakaladı
Apartmandaki hırsızı gece bekçisi yakaladı