Manavgat'ta çekilen 'Hasbi hal' isimli sinema filmi vizyona giriyor

Çekimleri Manavgat’ta yapılan, ‘Hasbi Hal’ filmi 26 Nisan Cuma günü vizyona giriyor. Ömrü boyunca Mahallesinin dışına çıkmamış birisi olan Hasbi'nin başına gelenlerin anlatıldığı sinema filmi...

Manavgat'ta çekilen 'Hasbi hal' isimli sinema filmi vizyona giriyor
23 Nisan 2019 - 15:12 - Güncelleme: 23 Nisan 2019 - 18:16
Reklam

MANAVGAT'TA ÇEKİLEN SİNEMA FİLMİ  'HASBİ HAL' VİZYONA GİRİYOR

Kemal Yılmaz ve Elife Özker’in yönetmenliğini yaptığı filmin senaryosunu ise Ayhan Rüzgar ve Tarık Akın yazdı. Arzu Yanardağ’ın misafir oyuncu olarak rol aldığı filmde Ayhan Rüzgar, Betül Çiçekli, Mehtap Bayri, Selahattin Taşdöğen, Talat Turhan Türkeli, Murat Ercanlı, Koray Ergün, Belma Mamati yer alıyor. Komedi kategorisinde ki film Cuma günü vizyona girecek.
Filmin konusu:


Hasbi, 35 yaşlarında obsesif bir karakterdir. Ailesiyle yaşamaktadır. Ömrü boyunca mahallesini hiç terk etmemiştir. Sürekli kitap okumaktadır. Bu yüzden Antik Yunanca ve Osmanlıca konularında uzmanlaşmıştır. Sert ve patavatsız bir babayla, onu dizinin dibinde büyüten annenin arasında sıkışıp kalmış bir yapıya sahip olan Hasbi, komşu kızı Müjgan’a platonik aşıktır. Müjgan onu o gözle görmemektedir. Müjgan ise Hasbi’den sonra zengin ve şımarık bir tip olan Tanberk’le çıkmış, ancak onun bozuk karakterini hemen çözüp terk etmiştir. 


Bunu bilmeyen Hasbi onları ayırmak için bir plan yapar. Grafiker arkadaşını zorla ikna edip Tanberk’in uygunsuz fotomontajlı fotoğraflarını Tanberk’in babasına gönderir. Tanberk’in babası fotoğraflara bakıp Tanberk’i fırçalar ve o esnada Tanberk’i fırçalamaya gelen Müjgan’ı da artık unutmasını ister. Olayı uzaktan gözetleyen Hasbi oradan kaçar. Ancak başına belayı almıştır. 


Biraz korkudan biraz da psikoloğunun tavsiyesiyle uzaklara çok uzaklara gitmeye karar verir. Mahallesini o yaşa kadar hiç terk etmemiş olan Hasbinin uzak anlayışı 8 km ilerdeki Side’den ibarettir.

 

Haber ve Şikayet hattımız:

05416065455 (WhatsApp)FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum