Manavgat’ta çıkan hortum seraları yerle bir etti
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Manavgat'ta çıkan hortum seraları yerle bir etti

Manavgat İlçesine bağlı Çakış Yeniköy Mevkii’nde Büklüce ve Denizyaka Mahalleleri’nde meydana gelen hortum, seraları yerle bir etti...

27 Şubat 2018 - 13:57

Dün gece saat 22.00 sıralarında şiddetli yağmur ve fırtına ile meydana gelen hortum, ilçenin Çakış Mahallesi Yeniköy Mevkii’nde Büklüce ve Denizyaka Mahalleleri’nde içerilerinde mahsul ekili seralarda büyük zarara yolaçtı. Hortum, çiftçileri de yıktı geçti. 

Hortum, 10 dönümün üzerindeki seralarda büyük zarara yolaçtı. Çakış Mahallesi Yeniköy Mevkii’ndeki üreticilerden Alibaz Çolpak, “5 dönüm seram, hortumdan büyük zarar gördü. İçinde kabak ve salatalık ekili olan seralarımda zarar çok büyük. Yetkililerden bizlere sahip çıkmalarını bekliyoruz” dedi.
Hortum sonrası Manavgat Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü Ekipleri hasar tesbit çalışmalarına başladı. Hortumdan dolayı meydana gelen zarar ziyan, ekiplerin çalışmalarından sonra ortaya çıkacak.
Manavgat Ziraat Odası Başkanı Rasim Metin de hortumda seraları büyük hasar gören çiftçileri ziyaret ederek, geçmiş olsun dileğinde bulundu. Başkan Metin, “Burada çiftçimizin yapacağı hiçbir şeyi yok. Allah’tan gelen doğal afet. Çiftçimize ancak Tarsim sigortalarını yaptırmalırını tavsiye edebiliyorum. Çiftçilerimiz, Tarsim sigortası yaptırmış olsaydı, zaralarını sigorta karşılardı” diye konuştu.

Manavgat Son Haber: Mithat Abakan

Bu haber 2500 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x