Manavgat'ta huzur toplantısı

ANTALYA’nın Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından huzur toplantısı düzenlendi. Manavgat Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıya, öğrenciler, öğretmenler, vatandaşlar ve muhtarlar katıldı.

Manavgat'ta huzur toplantısı
09 Ekim 2019 - 12:28
Reklam

Manavgat’ta huzur toplantısı

Toplantı, polis-halk ilişkilerinin geliştirilmesi, güvenlik ve asayiş konularında halkın tespit, değerlendirme ve beklentilerinin yanında doğrudan katılımın sağlanması, daha huzurlu bir yaşam alanı için ortak çalışmalar yapılabilmesi, ortaya çıkan problemlerin altında yatan nedenlerin bulunabilmesi, yeni suç yöntemleri ve bunlarla nasıl mücadele edileceği hakkında vatandaşların bilgilendirilmesi, vatandaşların şikayet ve sorunlarının, yerinde ve birebir iletişim kurularak değerlendirilip çözüm üretilebilmesi amacıyla gerçekleştirildi. 

Toplantıda şüpheli şahıslar, şüpheli paket, meydana gelmesi muhtemel terör olayları ilgili bilgilendirme yapıldı. Ayrıca ara sokaklarda terk edilen ve uzun zamandır aynı yerde bekleyen araçlar konusunda vatandaşların 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayarak bilgi vermesinin önemi belirtildi. Trafik kuralları konusunda bilgilendirme yapılan toplantıda trafik ışıklarının bulunmadığı yerlerdeki yaya geçitlerinde yayalara öncelik tanınması gerektiği anlatıldı. 


Vatandaşların şikayet ve isteklerinin de dinlenildiği toplantı karşılıklı görüş alışverişinin ardından sona erdi.


Haber: Mithat ABAKAN

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum