Manavgat'ta intihar girişimi

Manavgat ilçesinde 5 yıldızlı bir otelde eğitim kampı yapan Ankara Atatürk Lisesi öğrencisi A.K. (16) hap içerek intihar girişiminde bulundu.

Manavgat'ta intihar girişimi
23 Ocak 2019 - 18:53
Reklam

Geçen Cuma günü 2018/2019 eğitim öğretim yılının ilk döneminin tamamlanıp, öğrencilerin karnelerini almasının ardından Ankara Atatürk Lisesi öğretmen ve öğrencilerinden oluşan 300 kişilik grup Manavgat’ta bulunan 5 yıldızlı bir otelde 5 günlük eğitim kampına alındı. Kampta öğrencilere çeşitli derslerden etüd çalışması yaptırıldığı belirtildi. 


Kampa katılan öğrencilerden A.K. dün bunalıma girerek odasında birçok hap içerek intihar girişiminde bulundu. Arkadaşları tarafından baygın halde bulunan A.K. otel yetkilileri tarafından haber verilmesi üzerine gelen sağlık ekibi tarafından Manavgat Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Hayati tehlikesi bulunan A.K. midesinin yıkanmasının ardından yoğun bakım servisine alındı. Hayati tehlikesinin geçmesinin ardından A.K. bugün Manavgat Devlet Hastanesi Dahiliye Servisi’nde nakledilerek tedavisine devam edildiği belirtildi. 
Manavgat’ta öğrencilerin kampa geldiği 5 yıldızlı otelin kapalı olduğu, öğrencilerin gelmesi nedeniyle geçen pazar günü açıldığı, hafta sonunda kampın sona ermesiyle birlikte tekrar kapanacağı belirtildi.


Aralarında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Can Yücel, Altan Öymen, İlber Ortaylı, Orhan Veli gibi çok sayıda edebiyatçı ve siyasetçinin mezun olması nedeniyle ‘ünlülerin mezun olduğu okul’ olarak bilinen Ankara Atatürk Lisesi’nin kurumsal internet sitesinde, okulun 1886 yılında 5 yıllık ‘idadi’ olarak eğitim ve öğretime başladığı ve 1998’de ‘sultani’ olan okulun adı 1924’te ‘Ankara Erkek Lisesi’ ve 1938’de Ankara Atatürk Lisesi olarak değiştirildi.

HABER:Mithat ABAKAN


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum